האם צריך להילחץ כאשר מופיעה פריחת עור אצל תינוקות?

ניווט מהיר

במסכי הטלוויזיה ובפרסומות השונים, אתם כנראה תראו תינוקות כאשר יש להם עור מבריק, וחלק לגמרי, אולם, אם מסתכלים על תינוקות במציאות, מבחנים במשהו אחר לגמרי. לתינוקות יש עור רגיש יותר מהעור של בני האדם המבוגרים, ועל כן, ישנם מספר תופעות שכיחות הקשורות פגעי עור, אשר מופיעים אצל תינוקות באחוזים גבוהים. עור אדמומי, פריחת עור בתינוקות, פצעונים, ועוד, מהוות רק חלק מהפרעות העור שיכולות להתרחש אצל תינוקות. האם עלינו להילחץ מפריחת עור אצל תינוקות?

כיצד נוצרת פריחה אצל עור של תינוקות?

העור שלנו חשוף כל הזמן לגירויים סביבתיים שונים, זאת בשל העובדה שהעור שלנו בא למעשה במגע עם הסביבה החיצונית. הגירוי של העור, יכול להגיע במגוון רחב של תצורות, זאת לדוגמת – פריחה, אטופיק דרמטיטיס אצל תינוקות, ועוד נוספים. פריחה אצל תינוקות, עשויה להופיע באחוזים גבוהים יותר מהאחוזים שבהם מופיעות הפריחות אצל מבוגרים. עלינו לזכור כי עור של תינוקות הוא עדין הרבה יותר, ועל כן, הוא גם יכול להיפגע בסבירות גבוהה יותר. לפריחה, יכולות להצטרף גם סממנים רפואיים נוספים, זאת לדוגמת של – יובש וסדקים בעור, שלפוחיות בעור, חום גוף מקומי, ועוד נוספים

האם פריחה אצל תינוקות עשויה להיות מסוכנת?

במרבית המקרים, פריחה היא לא דבר מסוכן, לא דבר שמזיק לבריאות הגוף, ולא דבר שעשוי להדביק ולעבור בין בני אדם שונים. מרבית הפריחות עשויות לחלוף לבד תוך פרקי זמן קצרים. מצד שני, יש פריחות אשר מופיעות אצל ילדים קטנים, ועשויים להוות סכנה ממשית על החיים שלהם. במידה שהפריחה שמופיעה מלווה בחום גוף גבוה, וניכר כי התינוק מרגיש חולה, עלינו לגשת לרופא מיד. גם כאשר אתם מבחינים בפריחות אשר מופיעות בגווני אדום כהה, עלינו לפנות לרופא גם כן.

מה צריך לעשות שמופיעה פריחה אצל תינוקות?

כאמור, במידה והפריחה מופיעה לאורך זמן ומשלבת תסמינים אחרים, כמו חום למשל, מומלץ מאוד לגשת לרופא הילדים ולא להמתין שהפריחה תחלוף. בנוסף, במקרים שבהם הפריחה מופיעה אחרי מחלה, חשוב לדעת כי פעמים רבות מדובר בתסמין המעיד דווקא על סיומה של המחלה ולא על משהו חריג שצריך להילחץ ממנו. אם וכאשר, רופא עור אבחן כי הפריחה קשורה באופן ישיר למצב אלרגני, דלקתי או מחלה אחרת, כדאי לטפל בזה ולהקפיד על כללים כמו שמירה על ניקיון והיגיינה של הילד, הקפדה על מקלחות בכל יום, הישמרות מפני הזעה, הקפדה על לבוש נעים עשוי מבדים טבעיים כמו כותנה וגם בנוגע למצעים, להקפיד שהם עשויים מחומרים איכותיים. חשוב להקפיד על שינה בחדר מאוורר, נקי, ללא אבק ולהקפיד גם לשאוב את המזרון ואת השטיחים בחדר לעתים תכופות. יש היום מגוון של טיפולים המסייעים במניעת פריחה אצל תינוקות וילדים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: