עבודה בפנימיות – כל מה שכדאי לדעת על עבודה בפנימיות?

ניווט מהיר

אומרים שבני אדם מחפשים איזו שהיא משמעות בחיים. שאנחנו קמים בבוקר ואנחנו מרגישים שאנחנו עושים משהו טוב, כל היום שלנו נראה אחרת. זה ההבדל בין אנשים שעובדים בעבודה משמעותית, שלאו דווקא קשורה לכמה כסף הם מרוויחים, לבין אנשים שעובדים רק בשביל הכסף. יחד עם זאת, כדאי מאוד וחשוב גם לזכור כי עבור כל אדם, המשמעות בחיים עשויה ויכולה להיות שונה מהמשמעות של החיים עבור אדם אחר. עבור לא מעט אנשים, המשמעות בחיים מסתתרת בעשייה של משהו טוב, תרומה, התנדבות, וכיוצא בזאת. אחת מהעבודות המתגמלות ביותר שקיימות בקטע הזה, עבודה שתגרום לכל להרגיש משמעות גדולה בחיים, זה כמובן עבודה בפנימיות. בשורת הקרובות, ריכזנו לכם מידע בלעדי על עבודה בפנימיות – מה זה עבודה בפנימיות, אילו סוגים של עבודה בפנימייה יש, וכיוצא בזאת. קריאה נעימה!

בתור התחלה – מה זה עבודה בפנימיות? מול אילו אנשים אני עשוי לעבוד שם?

מדינת ישראל קיימים לא מעט פנימיות. הפנימיות פזורות לאורך כל רחבי הארץ, מצפון ועד דרום. יש סוגים שונים של פנימיות, לכל פנימיה יש את האג‘נדה שלה, את המטרות שלה, את הערכים שמלווים אותה ולפיהם היא פועלת בכל תחום. כל פנימייה, שונה מהמסגרות האחרות בסוג האוכלוסייה שנשלחת לשם, באופי הפנימיה, וכיוצא בזאת. לדוגמה, במדינת ישראל יש מספר פנימיות אשר מרכזות נוער במצוקה, פנימיות נוספות אשר מרכזות אצלן נערים עם מוגבלות התפתחותית, ועוד פנימיות רבות שמקבלות קשת רחבה מאוד של בני נוער במדינה. למעשה, עבודה בפנימייה היא עבודה מול קשת רחבה וגדולה מאוד של בני נוער מרחבי כל הארץ – בפנימיות תעבדו מול נערים מכל שכבות הגיל, כל האוכלוסיות השונות, וכיוצא בזאת. אם אתם מעוניינים למצוא מידע נוסף על פנימיות בארץ, בנוסף לרשימה של פנימיות לדוגמה בארץ – לחצו כאן.

אילו סוגים של עבודה קיימים?

עבודה בפנימיות מעמידה לא מעט סוגים של משרות. ניתן מצד אחד להיות עובדים סוציאליים ולעבוד מול נוער במצוקה בפנימיות, ומאידך ניתן להיות בתפקיד של מדריך, שהוא סוג של אח גדול ברוב המקרים עבור אותם הנערים. בנוסף, כיום ניתן להתנדב לפני השירות הצבאי בפנימיות רבות מאוד ברחבי מדינת ישראל.

החשיבות הרבה של הפנימיות בארץ

הילדים ובני הנוער שמגיעים לפנימיות הרבה פעמים ניצלים בזכותן. לפעמים זה מבחירה, בחירה של ההורים, לפעמים אפילו בחירה של הילד, ולפעמים יש לא מעט ילדים שפשוט אין להם את הבחירה הזו. כך או כך, הפנימיות עוזרות לחזק את הילדים, לתת להם תקווה אמיתית לחיים, הן מאפשרות להם להאמין מחדש בכוחות שלהם, להאמין בעצמם ובסופו של יום לצאת לעולם מוכנים, חזקים, מלאי ביטחון. פנימיות הן דבר חשוב ובלעדיהן עשרות אלפי ילדים ובני נוער פשוט ילכו לאיבוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: