כל מה שאתם צריכים לדעת על שיפוץ מעטפת בניין

ניווט מהיר

בדומה לכל דבר בעולם בו אנו חיים, מעטפת בניין נוטה לחוות בלאי בחלוף השנים. אותו בלאי מצריך שיפוץ כולל של אותה המעטפת. חשוב להבין כי מעטפת המבנה משפיעה על המראה שלו מבחינה אסתטית, אך אין ההשפעה של המעטפת מסתכמת שם. למעשה, חשוב מאוד לשמור על תחזוקה נאותה של מעטפת בניין, זאת מאחר וברגע שהקירות מתנתקים, הדבר עלול להוביל לכך שמי גשמים ידלפו מהגג ואולי אפילו חתיכות יתפוררו, דבר אשר עלול לסכן את כלל הדיירים בבניין המשותף. אז איך תערכו שיפוץ מעטפת בניין בצורה הנכונה ומתי בכלל צריך לבצע את הדבר? על כך ועוד החלטנו להסביר לכם במהלך כתבה זו.

 

כך תבחרו קבלן עבור עריכת שיפוץ מעטפת בניין

במרבית המקרים, הדבר הראשוני שעליכם לעשות כאשר אתם מעוניינים לערוך שיפוץ מעטפת בניין היא להזמין מספר קבלנים להגיע יחדיו אל סיור במבנה, זאת על מנת שאלו יערכו בדיקה ראשונית, יבדקו את הלחות ובהתאם לכך בעצם יבדקו ויקבעו את מצבו הכללי שבו המבנה שלכם נתון. לאחר מכן, כל קבלן בתורו יגיש הצעת מחיר מוסכמת לנציג של הדירקטוריון או לחילופין, לחברת הניהול – כאשר יש חברות ניהול שמעסיקות גם חברות שיקום ובכך בעצם יכולות לייעל את כל משך התהליך, דבר אשר יכול להוביל גם להוזלת עלויות משמעותית. בכל אופן, טרם קבלת דבר ההחלטה, עליכם להחליט על קבלן שיפוצים אשר מתמחה בעבודות שכאלו, לבחון היטב את העבודות הקודמות של אותו קבלן ורק על פי איכות העבודות להחליט שכן, כאשר זה נוגע לאיכות המבנה שלכם אשר משפיעה באופן דרסטי על איכות חייכם – אין כלל מקום לפשרות.

 

חומרים בהם קבלנים עורכים שימוש

קבלנים מסוימים נוטים לחסוך עלויות על חשבונם של הדיירים כדי לגרוף רווח מקסימלי, דבר אשר הם מבצעים על ידי עריכת שימוש בחומרי הגלם הזולים ביותר שניתן למצוא, מה שבעצם מביא לכך שאיכות השיפוץ ורמת הגימורים תהיה ירודה. על כן, חשוב להקפיד כי הקבלן שתבחרו לשם עבודת השיפוץ ישתמש בחומרים איכותיים בלבד ולא יתפשר עליהם. על כן, יש להדגיש כי בעת עיון בעבודות קודמות של הקבלנים השונים טרם ביצוע דבר ההחלטה, עליכם לשים דגש על החומרים בהם השתמשו בעת ביצוע אותן עבודות וכן גם לבחון את רמת הביצוע. יתרה מזו, ייתכן כי יהיה כדאי לכם באותה הזדמנות גם להתייעץ עם הדיירים של הבניינים בהם הקבלנים השונים אשר אתם שוקלים את אפשרות העבודה עימם ערכו עבודות בעבר, מאחר ודעתם הכנה של אותם הדיירים תוכל לעזור לכם משמעותית בעת ביצוע דבר הבחירה. לסיכום, איכות מעטפת בניין זהו אינו נושא שכדאי לכם להתפשר עליו ועל כן, מוטב שתשמשו בדגשים שהוזכרו בכתבה זו על מנת שתוכלו לערוך את הבחירה הנכונה. במידה ואתם מעוניינים לדעת עוד בנושא זה ולקרוא עוד תוכן איכותי מובחר, אתם מוזמנים לבקר באתר as-pro.co.il.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: