שמן קנאביס – הבקבוקון הקטן שיכול לשנות לאנשים את העולם

ניווט מהיר

כיום, שמן קנאביס הפך להיות נפוץ ברמות, זאת בשל העובדה שלבקבוקון הקטן הזה שמכיל שמן שמהווה מיצוי של צמח הקנאביס – ישנם יתרונות בריאותיים ורפואיים רבים. שמן זה, הוא פתרון נהדר עבור אותם אנשים שזקוקים לטיפול בקנאביס, אך לא יכולים לצרוך אותו בצורה של עישון תפרוחות. החל מתרופה לאנשים שמתמודדים עם חרדה, ועד למוצר שמשתלב לעתים קרובות בתעשיית הקוסמטיקה – בשורות הבאות נלמד עוד עליו ועל סגולותיו הרבים.

מבוא לשמן הקנאביס ולשימושיו השונים

כיום, הרפואה המודרנית מטפלת באנשים רבים באמצעות טיפול בקנאביס רפואי. שיטת הצריכה הנפוצה ביותר היא כאמור עישון הקנאביס, אולם, ישנן אוכלוסיות רבות שלא יכולות לצרוך קנאביס באמצעות עישון – זאת לדוגמת ילדים, או אנשים מבוגרים. שמן הקנאביס – הוא בדיוק הפתרון עבור אותם אנשים. השמן, מופק למעשה מרכיבים הפעילים שנמצאים בתוך צמח הקנאביס, אך בסופו של דבר עוברים מיצוי עד לכדי הפקה של שמן. כיום, הטיפול בקנאביס ובשמן קנאביס בפרט בארץ הפך להיות נפוץ מאוד, וניתן למצוא אנשי מקצוע רבים בארץ שמקדמים ודוחפים את התחום הזה במדינת ישראל, זאת לדוגמת נתי דוידי מומחה בתחום הקנאביס הרפואי.

תופעות לוואי שיכולות להופיע

מוצר זה מהווה כאמור תרופה לאנשים רבים שסובלים מתסמינים רפואיים קשים ומורכבים, אולם, חשוב לדעת שלמרות כל יתרונותיו השונים של שמן זה, עדיין יש לו תופעות לוואי, תופעות לוואי שחשוב להכירם טרם תחילת השימוש בו. תופעת לוואי המוכרת ביותר היא העובדה שלשמן הקנאביס יכולה להיות השפעה חזקה מאוד על הגוף שלנו, בעיקר כאשר מדובר על שמן בריכוז גבוה של החומר הפעיל בקנאביס.

מה היתרונות?

שמן קנאביס יכול להתאים לכל הגילאים ואפילו לילדים הסובלים ממחלות כרוניות קשות כמו למשל אפילפסיה או אוטויזם. גם עבור מבוגרים הסובלים ממחלות קשות כמו סרטן, צריכה של השמן יעילה ומיטיבה מאוד. אחד היתרונות הבולטים של שמן זה בא לידי ביטוי בכך שהוא מסייע לשינה טובה ועריבה. למשל, יש לא מעט אנשים הסובלים מבעיות שינה כמו קושי להירדם בשל מחשבות ולחץ, נדודי שינה וכדומה, אלו מעידים על כך כי שימוש בשמן מרגיע אותם ועוזר להם לישון טוב יותר. בנוסף, בשונה ממוצרי עישון אחרים המכילים קנאביס, את השמן לא צריך לעשן ולכן בהיבט הבריאותי הוא בריא יותר. חשוב לדעת שיש כל מיני סוגים של השמן ואחד הדברים הכי חשובים הוא להתאים את סוג השמן לבעיה ממנה אתם סובלים. הסוג החזק של השמן מכיל כמויות יחסית קטנות של קנאבואידים ונקרא שמן ירוק, לעומת שמן שחור שנחשב למתאים למקרים קשים ולכן מכיל כמויות גבוהות של הרכיבים הפעילים בו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: