ניקוי תכשיט כסף

ניווט מהיר

הכסף הוא מתכת מיוחדת במינה ואחת התכונות הידועות שלה היא ההתחמצנות, כלומר הפיכתה לתרכובת בעת שהיא באה במגע עם האוויר. מצד אחד מדובר במתכת יקרה ויוקרתית והתכשיטים שעשויים ממנה גם כן נחשבים לכאלה אבל מצד שני – חשוב מאד לשמור עליה במקום אטום, הרחק מאור חזק או מהאוויר הפתוח על מנת לדחות ככל האפשר את תהליך ההתחמצנות. יחד עם זאת, גם אם התהליך מתחיל או שנזכרים שרוצים לענוד תכשיט מכסף שכבר מזמן לא היה בשימוש עדיין אפשר לנקות אותו ולהחזיר לו את הברק שהיה בו קודם לכן. חשוב לדעת מה כדאי לעשות ומה מומלץ פחות בניקוי תכשיט כסף, ובעיקר באילו חומרים מותר או אסור להשתמש. זה מה שגם יחזיר לתכשיט את הברק והיופי שלו וגם ישמור עליו מנזק שעלול לקרות בשל שימוש בחומר לא נכון.

 

איך מנקים תכשיט כסף?

ראשית חשוב להבין את המינוח הנכון. אפשר בעצם לומר שהתכשיט לא באמת מתלכלך, שכן מה שעובר עליו זה תהליך כימי טבעי, מוכר וגם די צפוי. התכשיט נשאר נקי אך בשל ההתחמצנות הוא נראה כאילו יש עליו חלודה והכוונה היא להעלים את הכתמים השחורים ולהחזיר לתכשיט את הברק הכסוף והיפה שלו. באתר האינטרנט Dinamic.co.il אפשר לקרוא מידע חשוב על תכשיטי כסף, על אופן השמירה עליהם או האחסון שלהם ואיך להימנע ככל האפשר מאותה התחמצנות שהופכת את התכשיטים לשחורים. ישנן גם שיטות ביתיות לסלק את החלודה השחורה אך לא תמיד הן תהיינה יעילות ובמקרים מסוימים הן אפילו עלולות לגרום לנזק לתכשיט עצמו או למתכת עצמה. כאשר קוראים מידע מקצוע באתרי אינטרנט שעוסקים בתחום של תכשיטי כסף ואיך שומרים עליהם – קל יותר להבין בדיוק מה קורה לתכשיט וכך להתמודד בצורה טובה יותר עם המצב והכתמים השחורים שנוצרים. בעוד אין זה מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי המבוססים על חומצות הרי שיש חומרים שבהחלט אפשר לעשות בהם שימוש והניקוי יהיה יעיל ומתאים.

 

החשיבות של שמירה וניקוי תכשיט כסף

חשוב להבין שאם לא מכירים את העניין הזה של התחמצנות הכסף – עלולים לחשוב שיש בעיה עם התכשיט ואז זונחים אותו ולא משתמשים בו. בפועל אין סיבה לנהוג כך וחשוב להכיר את הנושא של ההתחמצנות על מנת לדעת איך יהיה הכי נכון וכדאי לנקות אותו, להסיר ממנו את הכתמים השחורים וכמובן להמשיך ולעשות בו שימוש ללא הפסקה. ברגע שעושים שימוש בחומרים הנכונים והמתאימים אפשר לשמור על התכשיט ואפילו למנוע את ההיווצרות הבאה של כתמי החלודה השחורים. ברגע שבוחרים נכון התכשיטים יישמרו ויישארו כל הזמן יפים ומבריקים והם לא ייראו ישנים או מלוכלכים גם אחרי שימוש של הרבה מאד זמן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: