בחירת אולם אירועים – המסע אל האושר מתחיל כאן

ניווט מהיר

כשאתם בוחרים ליהנות מארוחה במסעדה, ההחלטה החשובה מכל היא מה תאכלו למנה העיקרית. כשעומד להיוולד לכם צאצא רך בשעה טובה, ההחלטה לגבי שמו תדיר שינה מעיניכם. ומה לגבי הרגע שבו שהחלטתם להתחתן והגיע הזמן לתכנן את חתונתכם? כאן, בשלב ההכנות הראשוני לערב הגדול של חייכם, איזה אולם אירועים לבחור היא שאלת מיליון הדולר. כמה טוב שאנחנו כאן כדי לעזור לכם בהחלטתכם. הכנו עבורכם מדריך בחירה מפורט בנושא.

 

התאמת גודל האולם למספר האורחים

בחירת אולם אירועים (או גן אירועים) דומה בבסיסה לבחירות משמעותיות אחרות בחיים: היא מורכבת מפרמטרים של "הרג ובל יעבור", אחרים שקרובים לליבכם אך אפשר בלעדיהם וכאלו שקיימים, אבל פחות משמעותיים עבורכם. בתור התחלה, מוטב לעשות סדר ותיאום ציפיות הדדי ולהבין מה מבין האלמנטים השונים (גודל האולם, עיצוב, מיקום, מחיר וכו') נמצא בכל "קטגוריה" שכזאת.

 

אלמנט שחשוב לכל זוג מתחתנים באשר הוא בבואו לבחור אולם אירועים הוא, ללא ספק, גודל האולם. חשוב להתחיל את מסע החיפושים מנקודת הבסיס הזו, שכן לא הייתם רוצים "להתאהב" באולם ורק מאוחר יותר לגלות שהוא גדול (או קטן) אל מול כמות האורחים הצפויה שלכם. מה שכמובן מוביל לעניין החשוב הבא: לדעת קודם כל את סדר הגודל של האורחים. זה אמנם עוד לא השלב לצלצל לדודה חדווה ולשאול אם היא מגיעה עם כל שבעת הילדים שלה, אבל כן חשוב להבין בקווים כלליים אם צפויים לפקוד את ערב השמחה שלכם 200, 350 או אולי בכלל 500 אורחים.

 

חשוב להדגיש שאולמות או גני אירועים בהחלט יכולים להיות גם גדולים מדי ולא רק קטנים מדי. אירוע מצומצם משתתפים (יחסית לסטנדרט הישראלי) מוטב שייערך במקום אינטימי ובסגנון בוטיק, על מנת למנוע תחושה של נוכחות משתתפים דלה.

 

העיצוב והמיקום של האולם

אז עם גודל האולם סיימנו, אבל מה לגבי העיצוב? אין ספק, מדובר בנושא חשוב במיוחד, ולא רק עבור הכלות המיועדות. ובכן, בניגוד למרכיבים אחרים, כאן הדעה היחידה החשובה היא שלכם, וממש לא צריך לחשוב מה סבתוש תחשוב על צבע מפות השולחן ומה הדוד חיים יאמר על נברשות התאורה. זה לא אומר שלא צריך להתפשר קצת (עיצוב אולם אירועים מורכב מעשרות פרמטרים ואף פעם לא הכול יהיה בדיוק כפי שאתם אוהבים), אבל כן צריך להתחבר למראה הכללי.

 

נקודה משמעותית שלישית היא עניין המיקום. כן, היא שלישית ולא ראשונה, כי יותר חשוב מקום בגודל המתאים ובעיצוב שיגרום לכם לחייך. יחד עם זאת, עדיין מוטב לא לגרור מאות אורחים מאות קילומטרים, כי א. זה צפוי להגדיל את שיעור הלא-מגיעים ו-ב. אנחנו רוצים שאלו שיגיעו, יעשו את זה בכיף ולא יתחילו לחשוב בשעה 22:00 על ללכת הביתה כדי לישון לפני חצות. חשוב גם לתת את הדעת לנושא דרכי גישה וחניה. מזהים פוטנציאל בעייתי? אולי עדיף להמשיך לחפש.

 

בחירת אולם אירועים – טיפים נוספים שיעשו עבורכם את כל ההבדל

הנה עוד כמה טיפים שכדאי לכם ליישם בחיפושיכם אחרי אולם אירועים:

  • המלצות – איזה כיף שאתם מתחתנים ב-2022 ולא ב-1962. אפשר, רצוי ואף חובה לקרוא המלצות או אזהרות ברחבי האינטרנט ולא להסתפק רק בחוות הדעת של המכרים הקרובים.
  • אישורים ורישויים – תעשו לעצמכם טובה: אל תתעסקו עם מקומות לא מורשים. זה מדליק נורות אדומות ומזמין צרות. לא חסר מקומות מסודרים שמקפידים על דקויות החוק.
  • אתרים ייעודיים – רשת האינטרנט עשויה לסייע לכם לא רק עם חוות דעת גולשים, אלא גם עם אתרים העוסקים בחתונות ואירועים. תגלו בהם מידע מועיל, קישורים לאולמות מובחרים ושלל אלמנטים נוספים שיסייעו לכם בבחירה הגורלית.

 

בהצלחה!

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: