ירקן

ניווט מהיר

מי שבוחר לעבוד בתור ירקן יודע שמוטל עליו אחריות גדולה מאד והיא לספק ללקוחות המרוצים שלו הזמנות ומשלוחים של ירקות ופירות באיכות מעולה בכל יום בשנה. הוא מכיר את הפירות והירקות ויודע כמה הם תורמים לבריאות ולהתפתחות התקינה של הגוף והנפש. הוא רואה בעצמו שליח של ממש שמסייע ללקוחות שלו לשמור על הבריאות, לאכול נכון ולהטמיע הרגלי אכילה נכונה בקרב הילדים ובני הנוער. לשם כך הוא ימכור תוצרת חקלאית מעולה ולא פחות מכך וידאג שכל הפירות והירקות שיש לו במלאי יהיו באיכות הכי גבוהה שיכולה להיות. מאד מקובל בישראל לבחור ספקים ולהמשיך להיות לקוחות נאמנים שלהם, בעיקר כאשר ממילא מרוצים מהשירות שהם מציעים ומהאיכות של המוצרים שמזמינים מהם. מכאן שכאשר ירקן יוכיח את עצמו גם מבחינת השירות ויחסי האנוש וגם מבחינת התוצרת החקלאית שהוא מציע – אין ספק שזה מה שיבטיח לו אינספור לקוחות מרוצים.

 

איך קונים ירקות ופירות כיום?

יש כמה כללים שכדאי לדעת עליהם ולהקפיד עליהם כאשר מעוניינים לקנות פירות וירקות. יש מקומות או ירקנים שקונים מהם פירות וירקות שעברו כמה תחנות בדרך ולא תמיד הם מגיעים כשהם בשיא הבשלות והטעם שלהם. מומלץ למצוא ירקן שמוכר פירות וירקות מהחקלאי, כלומר כאלה שמגיעים הישר מהשטח החקלאי שבו הם גודלו. בדרך זו אפשר להיות בטוחים שהאיכות תהיה לא פחות ממעולה וגם פירות שנמצאים מעט לפני שיא הבשלות יבשילו בדיוק בזמן כאשר יהיו כבר בבית או במטבח של הלקוח שקנה אותם. מעבר לטעם המעולה והאיכות הגבוהה – זה בדיוק המצב שבו הפירות והירקות יהיו עם הערכים התזונתיים הכי טובים ומטיבים שלהם ולכן מי שדואג לבריאות ואוכל פירות וירקות כדי לשמור על עצמו ועל הילדים שלו יבחר בירקן שמבטיח לו את הסחורה שמגיע הישר מהערוגות שבשדות.

 

החשיבות של קניית פירות וירקות שמגיעים הישר מהחקלאי לירקן

אם כבר בוחרים אילו פירות וירקות אוהבים בני המשפחה הרי שאין ספק שיש חשיבות לשימת לב לאיכות שלהם או מהיכן הם מגיעים. עוגמת נפש גדולה יכולה להתעורר כאשר המשלוח יגיע ואז מגלים שחלק מהפירות או הירקות לא איכותיים. כאשר מזמינים אותם ישר מהחקלאי אפשר להיות בטוחים שישימו לב לספק אותם במצבם הטוב ביותר, מה שיבטיח הנאה שלמה מהטעמים, הריחות והמרקמים שלהם וכמובן מהתרומה שלהם לתבשילים שכל בני המשפחה אוהבים. חלק לא מבוטל של הקניית הרגלי אכילה נכונים נעוץ באכילה של פירות וירקות ולכן חשוב מאד לבחור אותם בקפידה וגם בבית לעקוב אחרי התקדמות הבשלות שלהם. יש דרכים לאחסן ולשמור על כל סוג של פרי או ירק כך שהוא לא ירקיב במהרה ומומלץ מאד לדעת איך יהיה הכי נכון לשמור עליהם כמה שיותר זמן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: