איך להימנע מהיווצרות של מחלות לב?

ניווט מהיר

מחלות לב מהוות כיום את אחד מגורמי המוות הפופולאריים ביותר כיום בעולם המערבי, זאת כאשר תמותה מסרטן היא סיבת המוות היחידה שעוקפת אותם. מחלות אלה יכולות להיגרם ממגוון רחב של סיבות, זאת כאשר ישנם מספר גורמי סיכון שיכולים להגביר את הסיכון שלכם לחלות באחת ממחלות אלה. במידה שאתם מעוניינים לדעת עוד על מחלות לב, וכיצד ניתן להימנע מהיווצרות של מחלות אלו, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא את השורות הבאות.

כיצד ניתן למנוע היווצרות של מחלות לב

אין ספק שקבלת מחלת לב היא חוויה לא נעימה בכלל, שעשויה להשפיע בצורה רצינית על החיים שלנו, ושל אלה שסובבים אותנו. מחלות לב יכולות להוביל אותנו למעבר של טיפולים ותהליכים רפואיים לא נעימים, זאת לדוגמת צנתור וירטואלי, וכיוצא בזאת. להלן מספר דרכים שקיימות כיום בעולם הרפואה המודרנית, דרכים להקטנת הסיכויים לחלות במחלות הלב השונות ומניעתן:

תרופות למניעה

כיום, המדע הרפואי יודע כי ניתן להקטין את הסיכוי לחלות במחלות לב שונות באמצעות נטילת תרופות מיוחדות לשלם כך. תרופות כאלה ניתנות כיום לעתים קרובות עבור אנשים שנמצאים בקבוצת סיכום לחטיפת מחלות אלו, זאת לדוגמת – עודף משקל, לחץ דם גבוה, וכיוצא בזאת.

פעילות גופנית

בניגוד לנטילת תרופות, פעילות גופנית היא דרך טבעית וקלה להקטנת הסיכוי ומניעת חטיפת מחלות לב. פעילות גופנית, מחזקת את הלב, בייחוד כאשר אנחנו מבצעים פעילות גופנית אירובית. חיזוק של שריר הלב, עשוי להקטין בצורה משמעותית את הסיכוי לחטוף מחלת לב. מומלץ לבחור פעילות גופנית שאתם מתחברים אליה, ככה תוכלו בעצם להתמיד בפעילות לאורך זמן. שחיה, הליכה, ריצה קלה, עבודה בחדר הכושר, כל אלה יכולים לחזק את שריר הלב, ולהזרים דם וחמצן לתאים השונים בגוף, לשרירים, לרקמות…

מזון מתאים ללב

היום, אנחנו יודעים שלא כל מאכל מיטיב עם הלב ועם התפקוד שלו. כך למשל כאשר מדובר על מאכלים עתירי שומן, אשר מוכחים בתור מאכלים שמגבירים את הסיכוי לחלות באחת ממחלות הלב השונות. היום יש תפריטים מיוחדים המתאימים לשיפור המדדים כמו איזון רמות הכולסטרול, הפחתת רמות הסוכרים בדם, איזון רמות השומנים וכך בעצם אנחנו מפחיתים את הסיכוי באופן כזה לחלות במחלות אלו. בחרו מזון המבוסס על שומן צמחי או שומן בלתי רווי כמו אבוקדו, דגים מסוגים שונים כמו סלמון, טונה, מקרל ודניס, שקדים, אגוזים מסוגים שונים – אלה מסייעים באיזון רמות השומנים בדם וכך מפחיתים את הסיכוי להיווצרות מחלות אלה. מומלץ להמעיט בצריכת בשר רווי שומן, להרבות באכילת ירקות ופירות, סיבים תזונתיים, ולשתות כמה שיותר מים וכמה שפחות קפאין ומשקאות המכילים סוכרים ברמה גבוהה.

 

בנוסף, מומלץ לשמור על אורח חיים נטול לחצים ככל הניתן, לישון כמו שצריך ולהימנע מנטילת תרופות שלא לצורך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: