בדיקות לב נפוצות שכדאי להכיר

ניווט מהיר

הלב שלנו מהווה את אחד האיברים הכי חשובים בגוף האדם. לכן, אין להזניח תסמינים המאפיינים בעיות ומחלות לב. לשם כך נועדו בדיקות לב שמטרתן העיקרית היא לאבחן מחלות או מצבים מורכבים הקשורים לבריאות הלב ולאתר אותם בזמן, במטרה לטפל או לקבוע תכנית טיפול מתאימה. בשורות הבאות נציג בפניכם כמה מהבדיקות והפרוצדורות הרפואיות הפופולאריות לאיתור אותן בעיות לב ואבחון מוקדם.

 

סי טי של הלב

 

סי טי של הלב או בשמה השני צנתור וירטואלי היא בדיקת חשובה אותה מבצעים באמצעות מכשיר סי טי ברמת טכנולוגיה גבוהה. בדיקה זו עוזרת לנו לאתר מחלה כלילית – מחלה של עורקי הלב כבר בשלבים הראשוניים שלה. מדובר בבדיקה שאיננה פולשנית והיא מאוד מדויקת וגם מהירה. בסיומה ניתן לחזור ליום רגיל, זאת במידה ולא נמצאו תסמינים חמורים שיצריכו אשפוז וטיפול.

 

אקוקרדיוגרפיה

 

אקוקרדיוגרפיה או בשמה השני אקו לב היא בדיקת אולטרסאונד שבודקת את הלב. במהלך הבדיקה עושים שימוש בגלי קול בתדירות מאוד גבוהה, מעל מה שהאוזן שלנו מסוגלת להכיל מה שמייצר תמונה נעה של הלב ושל המבנים הקיימים בו באופן פנימי. את הבדיקה מבצעים כאשר הרופא מעלה חשד לבעיה כלשהיא במסתמים של הלב או בתפקודים הכלליים שלו.  את הבדיקה מפענח קרדיולוג.

 

מיפוי לב כחלק מבדיקות לב

 

מיפוי של הלב היא בדיקה הדמיה שמטרתה לבדוק את זרימת הדם אל הלב, דרך עורקי הלב. זרימה לא תקינה עלולה להוביל להתקף לב וזה מה שהבדיקה בעצם באה למנוע.

 

קיימות בדיקות לב רבות נוספות כמו אקו לב במאמץ, ארגומטריה, אקג ועוד. לכל בדיקה יש את הייחודיות שלה והיא באה לבדוק דברים מעט שונים. בכל אופן, אם יש לכם רקע גנטי למחלות לב או אם אתם סובלים מתסמינים המעידים על בעיה בלב, מומלץ לפנות כמה שיותר מהר לקרדיולוג.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: