מיגון לבית – כל מה שצריך וכדאי לדעת כדי למנוע פריצות

ניווט מהיר

איפה לא נרגיש הכי בנוח בעולם אם לא בבית שלנו? הדבר האחרון שאנחנו רוצים להתמודד איתו, הוא פריצה וגניבה של דברים היקרים לנו, גם בהיבט הסנטימנטלי וגם בהיבט הכספי. אנשים שפורצים לביתם מעידים על תחושה של חדירה למרחב הפרטי שלהם, הבטוח ותחושה של חוסר אונים ממש. בשורות הבאות נציג בפניכם מגוון פתרונות מיגון לבית, לצד כמה טיפים שיכולים לעזור לכם בבחירה כמובן.

 

מנעול חכם

תחום המנעולים התפתח בצורה בלתי רגילה בשנים האחרונות. אם עד לפני מספר שנים, לא היו יותר מדי אופציות ורובנו הינו בוחרים מנעול רגיל, היום ניתן לבחור מנעול חכם, כאשר השוק מציע מגוון די גדול למשל מנעול עם צ‘יפ, מנעול הנפתח בפתיחת טביעת האצבע של כל בני הבית, מנעול הנפתח עם קוד או מפתח קרבה… בנוסף, קיימים מנעולים עם מפתח שבת עבור מי ששומר שבת. סוג נוסף שכדאי להכיר ויכול להתאים לצרכים שלכם הוא מנעול אנטר המסובב באופן אוטומטי את כל הבריחים. אותו מנעול מתחבר לאפליקציה ייעודית עם רמת אבטחה סופר גבוהה. תוכלו לקרוא עוד על סוגי מנעולים חכמים מתקדים באתר האינטרנט מנעולן בתל אביב.

 

מצלמות אבטחה

למצלמות אבטחה יש שני תפקידים עיקריים. התפקיד הראשון הוא לספק הגנה היקפית לכל הבית. כלומר, ברגע שיש לנו מצלמת אבטחה, אנחנו מגנים על אזורים שונים בבית שלנו, גם מבחוץ במידה ויש לכם חצר, וגם מבפנים. התפקיד השני של מצלמות האבטחה, הוא להתריע פורצים וגנבים. ברגע שגנב מעוניין לבצע פריצה בבית או דירה, והוא שם לב כי קיימת בו מצלמת אבטחה, סביר להניח שהוא ירתע ויעדיף לפרוץ במקום אחר. בנוסף, כאשר אתם בוחרים להתקין מערכת מצלמות אבטחה בביתכם או בבית העסק שלכם, כל תהליכי פריצה מתועדים, כך שתוכלו להגיש את החומרים בתור תלונה במשטרה, והסיכוי לתפוס את הפורצים עולה.

 

אינטרקום כחלק ממיגון לבית

אינטרקום מאפשר להשיג שליטה לגבי מי נכנס אל תוך המרחב שלנו, בין אם אתם גרים בבית פרטי צמוד קרקע, ובין אם בדירה. אם בעבר, האינטרקום לא היה משלב מצלמה, כי אם היום, אין כמעט מערכת שלא מגיעה עם מצלמה שמאפשרת לכם להביט אל מי שרוצה להיכנס אליכם הביתה.

 

 מערכות אזעקה

מדובר באחד הפתרונות הכי פופולאריים וגם הכי יעילים שיש היום בשוק המיגון. המערכת עוזרת לשלוט על הבית, זאת באמצעות לוחות בקרה, אליהם מקשרים את אמצעי הגילוי. כל מערכת מצוידת במספר גלאים המתריעים כאשר נוצרת תנועה במרחב. יש סוגים שונים של מערכות אזעקה, לכן חשוב להתייעץ עם מומחה במטרה להתאים את המערכת הנכונה והמדויקת לצרכים שלכם ולמרחב הקיים.

 

טיפים למיגון לבית ושמירה על הבית והרכוש

  1. נעלו את הדלת, בעיקר בלילה
  2. אם יש לכם מערכות מיגון השתמשו בהם לא סתם הן שם
  3. אל תעבירו מספרים וקודים לכל אחד, שמרו על המידע כמו על הקוד הסודי שלכם לכרטיס האשראי
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: