במה עוסקים מעצבים תעשייתיים?

ניווט מהיר

ישראלים רבים הנמצאים בתחילת הדרך המקצועית שלהם ורוצים להגשים את עצמם ואת החלומות שלהם, מתלבטים לגבי המקצוע אותו ילמדו. השוק מציע מגוון רחב של מקצועות, תארים ומסלולי קריירה לעתיד טוב יותר. אחד התחומים היותר מבוקשים בקרב סטודנטים הנמצאים בתחילת דרכם הוא תואר בעיצוב תעשייתי. מעצבים תעשייתיים ידועים בתור אנשים עם ראש פתוח, יצירתיים, אנשים אשר יודעים להתמודד עם בעיות מורכבות ולפתור אותן, אנשים שאוהבים להתפתח ולפתוח את הראש לחדשנות. דרך האתר designest.co.il תוכלו ללמוד המון ולקבל מידע רלוונטי על עיצוב תעשייתי.

 

מה כוללים הלימודים של מעצבים תעשייתיים?

תוכניות הלימוד לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי משלבות את השפה העיצובית במגוון של מימדים כמו גרפיקה ממוחשבת, אמנות, פלסטיקה, שימוש במגוון חומרי גלם כמו עץ, זכוכית, אלומיניום, גומי וכיוצא בזה. מטרת המסלול היא לאפשר חשיפה לתהליכי השינוי הטכנולוגיים הקיימים ולאפשר לסטודנטים להגמיש תכניות פיתוח ועיצוב של מוצרים חדשים מא‘ ועד ת‘. בנוסף, המסלולים כוללים העמקה ופיתוח מערכות מוצרים במגוון תחומים כמו רפואה, חינוך, הדמייה, אלקטרוניקה ועוד.

 

איך לומדים ומה המתכונת כוללת?

בעיקרון המתכונת כוללת תקופה של ארבע שנות לימוד שיעניקו בסיום המסלול תואר ראשון בעיצוב תעשייתי. במהלך הלימודים הסטודנטים עושים שימוש במגוון תוכנות הדמיה מקצועיות ופועלים תוך כדי התואר למען פרויקט גמר מקצועי. הלימודים כוללים נושאים כמו עיצוב תערוכות, ממש אדם מול. מכונה, יזמות, רישום, קשר בין מוצר לבין מקום, עיצוב אינטראקטיבי ועוד.

 

מה כוללים שלבי פיתוח מוצר?

פיתוח מוצר נחשב לאחד התהליכים הכי מורכבים שיש. כל מוצר, מתחיל מרעיון מסוים והמטרה היא לתת מענה לצורך קיים שעדיין לא מומש. השלבים הראשונים כוללים התעסקות סביב מטרת המוצר, אנחנו צריכים לאפיין את המוצר בצורה הכי מדויקת שיש. לאחר מכן מתחילים בתהליכי הפיתוח ומחפשים כל מיני פתרונות טכנולוגיים כדי שניתן יהיה לממש את המוצר לשלבים הבאים שלו. בשלבים היותר מתקדמים של פיתוח המוצר, ניתן לעשות שימוש בתוכנות תלת מימד מתקדמות ולהבין איך המוצר ייראה בצורה עמוקה יותר. רב לאחר שכל השלבים עד כה מגובשים, ניתן לעבור לשלב ייצור, הרכבה ולעשות את כל הניסויים הרלוונטיים. שלבים אלה יכללו מקצה שיפורים ושינויים בהתאם לבדיקות. השלב הבא הוא שלב הייצור והשלב האחרון הוא כמובן שלב ההפצה.

 

לסיכום, אחד התחומים היותר מרתקים ויחד עם זאת מעניינים הוא התחום של פיתוח מוצרים תעשייתיים. אם התחום מרתק אתכם ואולי אפילו כבר יש לכם סוג של רעיון בראש, תוכלו לגשת ללימודים ולהגשים את החלום שלכם בדרך להצלחה. בסיום הלימודים ניתן לבחור בין מגוון מסלולי קריירה, חלקם עצמאיים וחלקם בתוך חברות קיימות שזקוקות לאנשים טובים, איכותיים, עם ראש פתוח והרבה מוטיבציה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: