אובדן כושר עבודה

ניווט מהיר

כאשר מדברים על אובדן כושר עבודה מתכוונים למצב בריאותי אשר בגינו אדם זה או אחר לא יכול להמשיך לבצע את העבודה שלו כפי שביצע אותה עד כה. אותו מצב בריאותי יכול להיגרם, למשל, כתוצאה מתאונת דרכים או אירוע מוחי (ויש עוד לא מעט דוגמאות) ובלבד שחל שינוי של ממש במצבו של אותו אדם ואין הוא יכול או מסוגל לבצע את אותה העבודה. אין מדובר אך ורק בעבודה פיזית או לוגיסטית, שכן בשל לא מעט סיבות אדם יכול להפוך למשותק או מרותק בית וגם מצבים אלה יכולים במקרים מסוימים להיחשב ככאלה שיביאו איתם את ההגדרה של אובדן כושר עבודה. מה שחשוב לדעת זה להפעיל את פוליסת הביטוח המתאימה של אותו אדם על מנת שהוא יוכל להמשיך את חייו. אובדן כושר עבודה הוא גם מונח משפטי.

 

איך ממצים זכויות במצב של אובדן כושר עבודה?

מה שצריך לדעת בנושא זה קשור לתחום הביטוח, שכן אנשים רבים רוכשים עבור עצמם פוליסות של ביטוחי בריאות שונים ורבות מהן כוללות גם סעיפים של פיצוי ושיפוי בגין מקרה זה. מכיוון שמשמעות היא שאותו אדם לא יוכל לעבודה ולהתפרנס, הרי שהוא צריך לדאוג לעצמו להכנסה חלופית על מנת שיוכל להמשיך להתקיים ולא יהפוך לנטל על אף אחד אחר. לפני שניגשים לתבוע את הביטוח כדאי לדעת כמה שיותר בנושא זה והכי כדאי להיחשף למידע באתרי אינטרנט של עורכי דין שעוסקים בתחום, כמו למשל tomerliner.co.il. כך אפשר להבין מה התהליך ומה צריך לעשות בכל תרחיש של מקרי תגובה. עבור עובדים שכירים, למשל, הסעיף של אובדן כושר עבודה מהווה חלק מההפרשות שלהם לפנסיה דרך תלוש השכר אך לא תמיד יודעים את זה. מכאן שפנייה אל עורך דין שמכיר את התחום ובקיא בו יכולה לעשות הרבה סדר ולוודא שהזכויות נשמרות.

 

החשיבות של ביטוח במקרה כזה

לא תמיד אנשים יודעים את כל מה שהם צריכים בנוגע לביטוחי בריאות ואז מגיע מצב שבו הם מגלים שאין להם את הכיסוי הדרוש או שחברת הביטוח, מסיבה זו או אחרת, מסרבת לשלם. עורך דין שמכיר את התחום, בקיא בו ועוסק בו בצורה יומיומית ושוטפת יידע איך להתמודד עם כל תביעה שכזאת ויידע לסייע לכל לקוח שפונה אליו. חשוב מאד להעלות את המודעות לנושא של ביטוח אובדן כושר עבודה, שכן יש בו כדי להציל אנשים מפשיטת רגל במידה וקורה מצב אשר בגינו הם צריכים להפסיק לעבוד, ללא קשר אם מדובר בעבודה כשכירים בחברה או ארגון או שמא הם בעלי עסק עצמאי. גם אלה וגם אלה צריכים להיות מכוסים ומבוטחים ועל פי הצורך כדאי לדעת שיש עורכי דין שעוסקים בדיוק תחום החשוב הזה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: