ריצוף מודרני – כל הסגנונות שאתם חייבים להכיר

ניווט מהיר

 עולם הבנייה בתים הוא עולם שהולך, מתקדם, ומשתפר משנה לשנה. כמעט תמיד, אנשים בעולמות אלה מנסים לחדש, ולהביא פתרונות חדשים לעיצוב הבית, סגנונות עיצוב חדשים, טכניקות בניה חדישות ומיוחדות, וכיוצא בזאת. אחד העולמות שנמצא בצמיחה בלתי נגמרת הוא עולם הריצוף, זאת כאשר עולם זה ממשיך להפתיע אותנו בכל פעם מחדש עם עוד סגנון עיצובי חדש ומודרני. למעשה, ריצוף מודרני מאפשר לנו כיום לרצף את הבית עם סגנון ייחודי, חדשני ומיוחד. לא משנה אם מדובר על סלון הבית, מטבח, או אפילו החצר – עולם הריצוף המודרני מעמיד פתרונות נהדרים עבור כולם. בשורות הקרובות, נביא לידכם מידע נוסף על ריצוף מודרני.

מה חדש בעולם הריצוף?

בקצרה, המון! עולם הריצף הוא עולם שעבר מתיחת פנים רצינית בשנים האחרונות, וכיום, ניתן לראות בסגנונות העיצוב החדשים שימוש בחומרי ריצוף חדשים, צבעים מגוונים, וכיוצא בזאת. חומרים חדשים, לדוגמת – גרניט פורצלן, רזינה, וכיוצא בזאת, נכנסו לתוך עולם הריצופים בשנים האחרונות, דבר שללא ספק נתן לרוכשי הרצפות אופציות רבות ומגוונות לבחירת הריצוף לביתם החדש. מלבד החומרים, עולם הריצוף המודרני מתאפיין גם בקשת צבעים חדשה ומרהיבה, טקסטורות מקוריות ומעניינות של אריחים, חומרים עמידים ובלתי שבירים, ועוד.

על מה חשוב לשים לב כשאנחנו בוחרים ריצוף מודרני לבית?

העובדה שכיום עולם הריצוף השתדרג, וכיום ניתן לבחור בין מגוון חומרים, צבעים, וטכניקות שונות, היא עובדה נהדרת. אולם, עדיין ישנם מספר דברים שעלינו לשים לב כאשר אנחנו בוחרים ריצוף:

  • עמידות לשברים – ריצוף עמיד לשברים יחסוך לכם כאבי ראש רבים.
  • צבע – גוונים כהים נחשבים למומלצים יותר בעולם הריצוף.
  • עמידות למים – גם נקודה חשובה שיש לבדוק טרם בחירת ריצוף.

טיפים שיעזרו לכם לבחור את הריצוף המושלם בהתאם לצרכים שלכם

  1. הגדירו תקציב מראש עבור הריצוף שלכם, שכן קיים הבדל ניכר שבא לידי ביטוי במנעד מחירים די רחב. למשל, פרקט עץ מלא עולה יותר בהשוואה לבטון מוחלק, ואם משווים קרמיקה לשיש, אין ספק כי הפערים מאוד גדולים.
  2. התאימו את הריצוף לגילאי הילדים בבית ואם אתם בית גמיש שמאפשר אכילה בסלון, צבעי ידיים או מים ושאר הרפתקאות שקשורות לעולם הילדים אבל לא משתלבות איתו כל כך בקלות. למשל בטון מוחלק נחשב לריצוף פרקטי, נוח וקל מאוד לניקיון.
  3. נסו לבקש מהמעצבת שלכם או מהאדריכל, לראות איך הריצוף אמור להשתלב לפני שאתם מחליטים עליו באופן סופי דרך תוכנות עיצוב וסימולציות מיוחדות.

לסיכום, קיימת חשיבות רבה לבחירת הריצוף וזה לא משנה אם אתם בונים בית חדש, משפצים או כל דבר אחר. תוכלו להשוות בין ריצופים, להבין את היתרונות והחסרונות של כל סוג ורק אז לקבל החלטה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: