תזונה טבעית לכלבים מה זה אומר?

ניווט מהיר

ישנו משפט מפורסם מאוד שטוען כי – כלבים הם החברים הנאמנים והטובים ביותר של בני האדם. ואם לומר את האמת, אין ספק שאנחנו מסכימים מאוד עם הקביעה הזאת! כלבים מהווים את חיית המחמד הפופולארית ביותר במדינת ישראל ובעולם כולו, וכבר מזה זמן רב שכלבים הפכו להיות חלק בלתי נפרד מנוף חיינו. בשנים האחרונות, אנחנו עדים לטרנד גדול מאוד שרק הולך וצובר תאוצה בקרב בעלי כלבים רבים – ואנחנו מדברים כמובן על תזונה טבעית לכלבים. במידה שנתקלתם גם כן בטרנד הנ"ל, ואתם לא מצליחים להבין על מה כל המהומה – בשורות הקרובות ננסה לעשות לכם סדר בתזונה טבעית לכלבים, ומה היא המשמעות של תזונה זו.

בתור התחלה – מה זה תזונה טבעית לכלבים

תזונה טבעית לכלבים, היא תזונה אשר דוגלת במתן אוכל המבוסס על חומרים טבעיים בלבד לכלבים. המזון הטבעי המוכר ביותר כיום בשוק, כולל לרוב מזון אשר עשוי מעצמות, בשר, ירקות, ומפירות. לאור הביקוש הגדול שהולך וגובר בעולם להאכלה טבעית של כלבים, אנחנו עדים ליותר ויותר חברות מזון שמשווקות אוכל הנחשב טבעי, כזה שלא מכיל חומרים בלתי טבעיים או משמרים. במידה שאתם מעוניינים לראות סוגים שונים של מזון טבעי לכלבים, תוכלו למצוא הסברים ודוגמאות למוצרי מזון טבעיים ומומלצים לכלבים תחת כתובת האינטרנט הבאה – familypet.co.il.

מה הם היתרונות השונים של מזון טבעי עבור כלבים?

בעבר, כאשר כלבים היו חיות לא מבויתות, אשר חיות בעיקר בטבע החופשי – התזונה היחידה של הכלבים דאז הייתה תזונה טבעית של חומרי גלם שהיו באותו הטבע. לאורך השנים, גופם של הכלבים התפתח בהתאם לסוגי המזון האלה. לכן, מזון טבעי נחשב ליותר נכון ויותר בריא עבור כלבים, כפי שהם היו ניזונים לפני שהם הפכו להיות חיות מחמד הנתונות לחסדיהם של בני האדם.

איך עוד ניתן לשמור על הכלב שלנו? הנה עוד כמה טיפים ששווה להכיר

  1. התאימו את התזונה לסוג הכלב שלכם – יש כל מיני סוגים של כלבים, גזעיים ומעורבים. כדי שהכלב שלכם ירגיש טוב, כדאי מאוד להתאים את המזון שמתאים לו הן בהיבט של הגיל שלו והן בהיבט של הזן שלו. למשל, יש זני כלבים, בעיקר גזעיים הסובלים מכל מיני סוגים של בעיות עור ולרוב לכלבים אלה יתאים מזון היפואלרגני.
  2. הקפידו על כמות מתאימה – כדאי להתאים את הכמות לה הכלב שלכם זקוק, בהיבט של המשקל שלו ומה שהוא דורש. למשל, יש כלבים שבקושי אוכלים ולכן יקבלו אוכל בכמות חופשית ללא הגבלה. לעומתם יש כלבים שהם מאוד זללנים ולא אוכלים כמו שצריך, אוכלים מאוד מהר ואותם כן כדאי להגביל, כדי שלא ישמינו.
  3. בלי נשנושים מיותרים – יש אנשים שנוטים ”לפנק“ את הכלב שלהם בשאריות ונשנושים אבל ברוב המקרים זה יותר מזיק, מאשר מועיל.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: