יישור שיניים ללא גשר -מה הם השלבים השונים בתהליך?

ניווט מהיר

 אומרים שאין שני לרושם ראשוני. וכשמתייחסים למשפט הזה ביחס לעולם רפואת השיניים, מבינים את הכוונה לגמרי. השיניים שלנו, מהוות את סממן הזיהוי וההיכר הראשוניים ביותר שלנו. שמירה על מראה אסתטי ונקי של חלל הפה, הוא דבר שחשוב למרבית האנשים בעולם, שמעוניינים שהרושם הראשוני שיתקבל עליהם יהיה רושם ראשוני חיובי. אחד הטיפולים הרפואיים הנפוצים ביותר של חלל הפה, הוא יישור שיניים. שיטת יישור השיניים הפופולארית ביותר היא יישור שיניים בעזרת גשר, אולם, כיום ישנן אופציות קיימות בשוק לביצוע של יישור שיניים ללא גשר, אופציות עליהן נדבר בשורות הקרובות.

מה היא הבעיה של אנשים מסוימים עם גשר

גשר, מהווה את הטיפול הרפואי הנפוץ ביותר למקרים של יישור שיניים. אז למה בעצם ישנו ביקוש כיום של אנשים רבים למעבר של יישור שיניים ללא גשר? מה היא הסיבה לכך? הסיבה העיקרית לכך זה שגשר הוא התקן בולט מאוד לעין. קשה מאוד לפספס את הגשר, וגשר, מזוהה בעיקר עם בני נוער ועם מתבגרים. מבוגרים, עשויים לרוב להרגיש נבוכים מהתקנה של גשר, וזו הסיבה לכך שמבוגרים לרוב מחפשים אלטרנטיבות שונות להתקנה של גשר בשיניים. רופא שיניים מומלץ, זאת לדוגמת – רופא שיניים ברעננה יוכל להתאים לך טכנולוגיות חדשות ליישור שיניים, טכנולוגיות אשר מתבצעות ללא התקנה של גשר בשיניים.

מה הם השלבים השונים בתהליך של יישור שיניים ללא גשר?

שאלה זו היא שאלה אותה אנחנו פוגשים לעתים קרובות בהקשר לתהליך זה. עליכם להבין – כל תהליך של יישור שיניים מתחיל בייעוץ אצל רופא שיניים או אצל אורטודנט. לאחר מכן, שלבי התהליך הם שונים, בהתאם למצבו של כל מטופל.

יתרונות השיטה

ובכן, שונה מהשיטה הקלאסית ליישור שיניים באמצעות גשר, לשיטות האחרות ליישור שיניים ללא גשר לרבות אינויזליין באמצעות קשתיות שקופות, שימוש בסמכים שקופים, יישור שיניים פנימי ועוד, יש מגוון של יתרונות.

  1. כמעט ובלתי נראה, חלק מהשיטות מאפשרות שליפה של החומרים ושומרים על הייגיינה טובה הרבה יותר בהשוואה לגשר.
  2. רוב השיטות נחשבות לנוחות בהשוואה לגשר, אין כל מיני חוטים מחוברים, קוביות ממתכת וכדומה.
  3. ניתן להגיע לתוצאה מדהימה, שיניים ישרות גם במצבים מורכבים מאוד.
  4. החלק החיצוני לא נפגע מכתמים שעלולים להופיע כתוצאה מתהליך של יישור שיניים.
  5. בהשוואה לתהליכי יישור שיניים אחרים, מדובר בהליך קצר יותר.

יש חשיבות רבה להתאמת השיטה ליישור שיניים בהתאם למצב השיניים והלסת. מומלץ מאוד לבחור רופא שיניים מקצועי המתמחה בתהליכי יישור שיניים ולא להקל ראש בתהליך. ניתן להיעזר באנשים שמכירים ולהתייעץ לגבי התהליך, להשוות בין כמה רופאים ואז לקבל החלטה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: