הדפסת תמונות גדולות – מה חשוב לבדוק בתהליך?

ניווט מהיר

תמונות מודפסות יכולות להיות תוספת עיצובית מהממת למשרד או לבית, אבל כשמדובר על הדפסת תמונות גדולות במיוחד כדאי לבדוק כמה דברים לפני שיוצאים לדרך. לא כל תמונה תתאים להדפסה כזו, תמונה שאינה מספיק איכותית תקבל נראות מגורענת בהדפסה ותראה לא איכותית בתוצאה הסופית. לרוב, בית הדפוס שמולו תעבדו יגדיר לכם הגדרות מינימום ומקסימום לקובץ שתשלחו להדפסה מבחינת איכות הקובץ.

איזה תמונות גדולות אפשר להדפיס?

אם החלטתם להשתמש בתמונה מודפסת גדולה לשדרוג עיצוב החלל שלכם, תוכלו לבחור להדפיס תמונה אישית שצילמתם במידה והיא מספיק איכותית, רפרודוקציה של ציור שאהבתם במיוחד או תמונה ממאגר תמונות ברשת. שימו לב שבמידה והשתמשתם בתמונה ממאגר כלשהו אתם צריכים לוודא את נושא זכויות היוצרים והאם מותר לכם לעשות את השימוש שרציתם בתמונה. שדרוג מגניב שתוכלו לעשות בנוסף להדפסה הוא לבחור צבע דומיננטי מהתמונה ולצבוע בצבע זה את הקיר מאחורי התמונה.

על איזה חומרים אפשר להדפיס תמונה גדולה?

לרוב כשמדובר על הדפסה של תמונות גדולות רוב בתי הדפוס מציעים להדפיס את התמונות על קנבס. קנבס הוא חומר קל משקל וניתן להדפיס עליו בדיוק מירבי יחסית של צבעוניות ולתלות על הקיר ללא צורך במסגרת נוספת. ישנה אפשרות להדפיס גם על חומרים אחרים כמו בדים, זכוכית, נייר איכותי להדפסה ולהוסיף מסגרת ועוד.

איך בוחרים בית דפוס לתמונות גדולות?

ישנם מגוון בתי דפוס שעובדים בתחום, בחרו בבית דפוס שמאפשר לכם הדפסת תמונות איכותיות, במחיר שמתאים לכם כמובן. רוב בתי הדפוס כיום מאפשרים את העלאת התמונות לאתר שלהם ואת התמונות המודפסות ישלחו אליכם בסיום, לכן המיקום הגיאוגרפי של בית הדפוס ביחס אליכם פחות משמעותי.
בכל אופן, בהיותכם בוחרים בית דפוס להדפסת תמונות גדולות, ובכלל כל הדפסה שקשורה בתחום האמנות כדאי לשים דגש על כמה קריטריונים חשובים. ראשית כל, חשוב שלבית הדפוס באמת יש את הציוד הרלוונטי לביצוע ההדפסה ואם מדובר בציוד מתקדם מבחינה טכנולוגית, מה טוב. כדאי לבחון גם את סוג ההדפסה, שכן מדובר באחד התחומים היותר מתפתחים בשנים האחרונות. תמיד ניתן לבקש המלצות מאנשים שאתם מכירים שעוסקים בתחום ואם יש לכם את הזמן ואת היכולת, השוואה בין כמה בתי דפוס מעולה גם כן ותסייע לכם לקבל החלטה טובה ומקצועית יותר. עוד דבר ששווה לבחון בהקשר של בחירת בית דפוס מתאים להדפסה של תמונות גדולות הוא נושא הזמינות, זאת משום שאם יש לכם דד ליין להדפסה, זה משהו שבית הדפוס צריך לדעת אותו מראש. היום, יש בתי דפוס שמספקים לקהל הלקוחות שלהם שירות משלוחים מה שיכול לחסוך לכם זמן יקר.

לסיכום, בחירת בית דפוס להדפסת תמונות גדולות איננה עניין של מה בכל וכדי שהתוצר ייצא איכותי, מדוייק ומקצועי כדאי לשים דגש על תהליך הבחירה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: