השקעות נדל״ן – טיפים שאתם חייבים להכיר

ניווט מהיר

בין אם אתם מתכננים את ההשקעה הראשונה שלכם, ובין אם אתם כבר ביצעתם כמה השקעות בחייכם, השקעות נדל״ן הן דבר דינמי מאוד, שכל הזמן משתנה בהתאם לשוק. לכן, בחרנו להציג בפניכם, כמה טיפים שיכולים לעזור ולכוון אתכם, להבין מהי ההשקעה המתאימה ביותר עבורכם, מתי כדאי להשקיע ונתונים נוספים שיעזרו לכם בתהליך.

 

מתחילים בסקר שוק

כמו שכבר כתבנו, נדל“ן הוא תחום מאוד דינמי ולכן, חייבים להתחיל מסקר שוק מקצועי. היום יכול להיות שהאזור המבוקש במדינה יהיה

הרובע הצפוני הרצליה, ועוד חודש, בכלל עדיף יהיה להשקיע בשכונה החדשה שנבנית בצפון העיר באר שבע. יחד עם זאת, זה נכון שרוב המשקיעים בודקים את ההיצע בתקופה שבה הם רוצים להשקיע, בעזרת המידע שקיים ברשת, אבל כדאי ואף מומלץ לבחון את האזור הרלוונטי לכם על ידי כך שתגיעו לשם ולא תסתמכו לא על מה שאחרים אומרים, ולא על מה שכתוב ברשת.

 

סוג השקעות נדל״ן

יש המון אופציות שמדברים על תחום הנדל“ן. ניתן לבצע רכישה עצמאית, להחליט שאנחנו נכנסים לסוג של שותפות עסקית עם מישהו שאנחנו מכירים, להעביר את כל התהליך להתמחות של חברת נדל“ן, להשקיע בדירה, במשרד בבניין משרדים או בחנות. עלינו להבין את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות, כל שותפות ולאפיין את הנסיבות של המשקיעים האחרים. חשוב לבחון בצורה מקיפה כל בחירה ולהבין את הנושא לעומק.

 

בדקו לעומק את סוג ההשקעה שלכם: השקעות נדל“ן ספקולטיביות, השקעות להשבחה – היפוך בתים, משכון נכסים במטרה לבצע השקעות נוספות, השעות נדל“ן בשוק ההון, השקעה בנדל“ן למגורים או נדל“ן מסחרי, בארץ או בחו“ל. לכל השקעה יש את היתרונות ואת החסרונות שלה בהיבט של תנאי ריבי, עלויות טווחי זמנים וכיוצא בזה. בנוסף, עליכם לקחת בחשבון את כל נושא המיסים לרבות מס רכיסה, מס שבח, היטל השבחה ולהבין את האחוזים של כל מס.

 

בדקו את הנכס

מדובר באחד השלבים הכי חשובים, לא משנה באיזו השקעה אתם בוחרים ובאיזה אפיק. ככל שתבדקו את הנכס בצורה מעמיקה ויסודית יותר, ככה תהיו רגועים ובטוחים כי אתם אכן בדרך לעסקה טובה ומשתלמת. כך תוכלו גם להבין האם היזם באמת מאמין בנכס וכי קיים אינטרס משותף, גם ליזם וגם לכם. עוד דבר שאתם יכולים לעשות הוא לעקוב אחרי אנשים מקצועיים מהתחום, לקרוא כתבות מבלוגים בתחום הנדלן ולהפוך סוג של מומחים בעצמכם, שכן ידע הוא כוח.

 

לסיכום, השקעות נדל“ן מזמינות יזמים ומשקיעים ישראלים רבים שמטרתם ליצר תשואה ולהנות מהכנסה פסיבית. מכיון ומדובר בהשקעה שדורשת מכם המון, גם מבחינה פיננסית וגם מבחינות אחרות,  חשוב לבחון את הנושא מכל הכיוונים, להתייעץ עם כל היועצים הרלוונטיים ולעשות כל החלטה בצורה שקולה וחכמה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: