שיפוצים – 10 טיפים שכדאי לדעת

ניווט מהיר

אם החלטתם שהגיע הזמן לחדש את הבית או שאתם עוברים לבית חדש אתם בטח יודעים שמדובר בתהליך לא פשוט, לעיתים מאד יקר והכי מרגיז, תהליך שבדרך כלל לוקח יותר זמן ממה שתכננתם במקום. יחד עם זאת, שיפוץ מביא איתו גם דברים טובים תחושה של התחדשות, אנרגיות רעננות ואין אדם שלא מחכה כבר לסיים את השיפוץ כדי להיכנס לביתו החדש והמעוצב. מכיון ומדובר בתהליך שהוא יחסית מורכב וארוך, למזלכם אנחנו פה כדי לתת לכם 10 טיפים שחשוב להכיר לפני שמתעסקים בכל הנושא של שיפוצים.

 

תכנון הוא שם המשחק

הטיפ הראשון הוא לתכנן מראש, כמה שתדייקו יותר בתוכנית המקורית כך צפויות לכן פחות הפתעות. לדוגמה, אם תגלו מראש שנדרשות לשיפוץ שלכם עבודות בגובה תוכלו לתאם את העבודות האלה מבעוד מועד ולא ברגע האחרון. כל דבר שתעשו אותו לפני שמתחיל התהליך, יטיב אתכם בשלבים מאוחרים יותר.

 

בעלי מקצוע שהם באמת מקצוענים

טיפ שני, בחרו מעצב או אדריכל שאתם סומכים עליו ואוהבים את העבודות הקודמות שלו כדי שילווה אתכם בתהליך ברמת המאקרו של העיצוב. לאנשים יש נטייה ללכת עם החברים שלהם כדי לקבל הנחה פה והנחה שם, אבל בפועל אם מדובר במישהו שהוא לא באמת מקצוען ויודע להתאים את השירותים שלו לצרכים שלכם ושל השיפוץ, אתם הולכים לאכול אותה ובגדול. לכן, בחרו את האנשים שלכם בכובד ראש ואל תנסו לחסוך כאן יותר ממה שצריך.

קבלן

טיפ שלישי, בחרו קבלן שיפוצים אמין, זה אולי בעל המקצוע הכי קריטי עבורכם, שמשפיע רבות על המחיר, התוצאה הסופית ועל הזמנים של הפרויקט. אחת הדרכים היותר טובות לבצע את הבחירה הזו היא דווקא כן דרך אנשים שאתם מכירים, כאלה שעשו שיפוץ לאחרונה ויודעים להמליץ על מישהו בעיניים עצומות.

חוזים והסכמים

טיפ רביעי, הכינו הסכמים מסודרים מול כל בעל מקצוע משמעותי בפרויקט.

שמרו על הכסף שלכם

טיפ חמישי, הגדירו את התשלומים על פי התקדמות בתהליך, לרוב מחלקים את התשלום למקדמה, ואחרי זה מספר פעימות עד לסיום העבודה, תלוי בגובה התשלומים ואורך התקופה.

מה דחוף ומה פחות דחוף

טיפ שישי, תתעדפו. לא תוכלו להכניס את כל החלומות שלכם בשיפוץ הזה בפעם אחת מבלי להוציא סכומי עתק או להאריך את התקופה.

 

הוזילו עלויות איפה שרק אפשר

טיפ שביעי, בקשו הנחה בארנונה, אם המבנה עובר שיפוץ ולא גרים או עובדים בו, יתכן מאד שאתם זכאים להנחה מהעירייה עבור תשלומי הארנונה.

ידע זה כוח

טיפ שמיני, קחו חלק פעיל בתהליך, בקרו באתר, תשאלו שאלות, תציעו הצעות, אל תחששו להביע את דעתכם ואל תגיעו בסוף כשהכל כבר מוכן ואי אפשר להתחרט.

חברת ניקיון

טיפ תשיעי, קחו בחשבון שבסוף התהליך תצטרכו גם מספר ימים לניקוי רציני של האתר לאחר השיפוץ.

שחררו

טיפ אחרון חביב – תנשמו, זו תקופה לא פשוטה אבל בסוף היא תגמר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: