יום הולדת מדעי

ניווט מהיר

כל מי שחוגג יום הולדת לאחד מהילדים שלו רוצה שהאירוע יהיה מרגש, משמח ובלתי נשכח הן עבור הילד שחוגג והן עבור החברים שיגיעו לחגוג איתו. כיום יש שפע של אפשרויות ורעיונות ואין זה פשוט לבחור את ההפעלה הכי מתאימה שתהיה מרתקת והילדים ייסחפו אחרי המפעיל. בשנים האחרונות אפשר להתוודע לסוג מיוחד של הפעלות ימי הולדת שמבוסס על עקרונות מדעיים כך שבמסיבה עצמה המפעיל מבצע כמה ניסויים מדעיים, מסביר איך הם פועלים ומה עומד מאחוריהם ולילדים לא נותר אלא להישאר המומים ממש ממה שזה עתה ראו לנגד עיניהם. הילד שחוגג ביום הולדת מדעי יהיה שותף לביצוע כל מה שצריך ואין ספק שזה בדיוק מה שהוא יאהב ויהיה צריך ביום המיוחד שלו, שבו כל תשומת הלב מופנית אליו ממילא.

 

לחגוג יום הולדת מדעי – מה זה אומר בעצם?

יש מגוון רחב של עקרונות פיזיקליים או כימיים שגם ילדים יכולים להבין וכאשר הם מבוצעים בצורה מבוקרת על ידי מבוגר שיודע בדיוק מה לעשות – הם יכולים להיות מרהיבים לצפייה בהם וכמובן מעניינים מאד. יש הפעלות ימי הולדת שבהם המפעיל יבצע את הניסוי ויסביר אותו יש גם סוגים אחרים של הפעלות שבהם אפשר לחלק ערכות מדע לילדים וכך הילדים יוכלו גם להשתתף בעצמם וגם לבצע את הניסויים לאחר מכם בבית עם ההורים שלהם. כך הילדים גם נפגשים מחוץ לגן או לבית הספר, גם נהנים ללמוד דברים חדשים דרך ניסויים מדעיים וכך חווים חוויות שבדרך כלל אין להם דרך אחרת לראות או לחוות. יש חשיבות גבוהה לכך שהילדים יבצעו בעצמם את הניסוי או יהיו שותפים לו באיזושהי דרך וכך הם ירגישו שחשבו עליהם ורצו שהם ייקחו חלק פעיל בהפעלה של יום ההולדת. יש ילדים סקרניים שישמחו גם ללמוד דבר או שניים בנושא מדע על הדרך.

 

הערך המוסף של הפעלות מדעיות בימי הולדת

מי שמחפש רעיון מקורי כהפעלה ליום הולדת ירצה גם שהילד שלו ייהנה, גם שהחברים ייהנו וישתתפו וגם שיהיה להם ערך מוסף והם לא ישכחו את יום ההולדת ברגע שהם יעזבו את המקום וילכו הביתה. מכאן שהפעלה בנושא מדעי יכולה לענות על כל הרצונות והדרישות האלה. הילדים יחזרו הביתה ומיד יספרו את כל מה שראו או עשו ועם ערכת מדע שיקבלו יוכלו גם להסביר בעצמם להורים או לאחים שלהם מה בדיוק עשו ביום ההולדת. הילד שחוגג ישמח לדעת שהילדים והחברים שהוזמנו חוו חוויה ייחודית ועבור ההורים שלו המבחן האמיתי יהיה כאשר הילד שלהם יוזמן ליום הולדת שגם הוא יהיה מבוסס על ניסויים מדעיים. כך הם יידעו שהאירוע שהם ארגנו הפך למודל לחיקוי ועוד ילדים רוצים שיהיה להם יום הולדת דומה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: