מה נחשב לפגיעה מינית?

ניווט מהיר

אחד הנושאים הבוערים ביותר למרבה הצער במדינת ישראל ובעולם כולו במספר השנים האחרונות הוא עולם הפגיעות והתקיפות המיניות. פגיעה מינית הפכה להיות בן רגע לאחת מהעבירות הפליליות והחברתיות הנפוצות ביותר בעולם, זאת כאשר אחוז הנשים שעברו או עתידות לעבור פגיעה כזו לפחות פעם אחת בחייהן הוא אחוז גדול מכפי שניתן לתאר. המצב רק הופך להיות בעייתי יותר קשר מדובר על בנות נוער, שההשפעה של תקיפות מיניות על בנות נוער הוא גדול יותר ויכול להוביל לצלקות נפשיות של ממש. בשורות הקרובות, נרחיב עוד על מה בעצם נחשב בתור פגיעה מינית.

פגיעה מינית – הגדרה

תקיפה או פגיעה מינית, נחשבת על פי הגדרה בתור כל מעשה או התנהגות בעלי אופי מיני, אשר נכפים על אדם מסוים, ומתבצעים ללא רצונו, ללא הסכמה, ובניגוד מוחלט להלך הרוח שלו. באותה מידה, הפגיעה יכולה להתבצע תוך כדי ניצול של פערי כוחות מסוימים, ניצול של גיל צעיר, או ניצול של חולשה מסוימת, כך שחולשה זו מאלצת את הנפגע המיני לספק הסכמה לביצוע המעשה המיני באל כורחו. תקיפה מינית, היא כזו שיכולה להתבצע על ידי כל אדם, ולא משנה אם מדובר על – גבר, קטין, או אישה. נערות רבות שעוברות פגיעה מינית, מגיעות עד למצב של שליחה לטיפול של פנימייה לנוער.

סוגי תקיפות מיניות שקיימות כיום בעולם

  • גילוי עריות – תקיפה מינית אשר מתבצעת בין קרובי משפחה
  • תקיפה מינית – שם כולל לכל הסוגים של עבירות מין שקיימים כיום בעולם, ומתבצעים ללא רצון הדדי של שני הצדדים
  • אונס מתמשך – אונס אשר נפרס על פרק זמן משמעותי
  • אונס קבוצתי – אונס שמתבצע בו זמנית על ידי מספר אנשים
  • ניסיון אונס – גם ניסיון אונס שלא צלח – מוגדר בתור פגיעה מינית.

עברתם פגיעה? מה תוכלו לעשות?

אנשים רבים עוברים פגיעה מינית בכל מיני דרכים וסיטואציות. למשל, יש אנשים שחווים את זה במקום העבודה, על ידי הבוס או אדם בכיר, יש כאלה שחוים את זה בבית הפרטי שלהם על ידי הורה, אח או קרוב משפחה אחר, יש כאלה שחווים את זה במסגרת ספורט כזו או אחרת ועוד. בכל אופן, אם חוויתם פגיעה מינית, או שאתם נמצאים עדיין בסיטואציה קשה מנשוא ולא יודעים איך להתמודד, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לדבר עם מישהו שאתם סומכים עליו במאה אחוז, לפרוק ולקבל זווית ראייה אחרת למה שאתם חווים. במקביל, יש המון עמותות וגופים התנדבותיים שיכולים לעזור ולהקל עליכם בשלב לא פשוט זה ולהרים אתכם למעלה. אם תפנו לאחד או יותר מהגופים האלה, תוכלו לקבל תמיכה שתעזור לכם לשקם את עצמכם ולמצוא אופטימיות וראייה חיובית לחיים טובים יותר. אל תישארו לבד, היעזרו במי שיכול לעזור.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: