המוצרים שאתם חייבים להכיר ליצירת נוחות תרמית

ניווט מהיר

נוחות תרמית היא אומנם מושג אשר אינו מוכר בקרב אנשים רבים בציבור, אולם, מדובר על מושג שמהווה חשיבות עליונה בחיים של כל אחד מאיתנו. מושג זה מתייחס למאמץ המתבצע כדי לשמור על טמפרטורה סביבתית נוחה – כזו שמאפשרת תנאי מחייה נוחים, עבודה נוחה, ללא כל הפרעה שהגוף שלנו יוכל להרגיש. במדינת ישראל, מדינה שבה החורף והקיץ הם מאוד קיצוניים – המשימה לשמירה והשגה של נוחות תרמית, הפכה להיות משימה קשה מתמיד. בכתבה הבאה, תכירו מוצרים שקיימים לשמירה על נוחות כזו במבנים ותבינו איך אפשר לחסוך בחשמל, לייעל תהליכים אנרגטיים ולגרום לחללים בתוך הבית שלכם להיות חמימים ונעימים יותר. .

עוד על נוחות תרמית

ישנן סיבות רבות שמובילות לכך ששמירה על נוחות תרמית הפכה להיות יעד מרכזי וחשוב עבור אנשים שמתכננים מבנים במדינת ישראל. מעבר לעובדה שהחורף והקיץ במדינת ישראל הם קיצוניים מבחינת הטמפרטורות שלהם, ההתחממות הגלובלית משפיעה המון על התחום הזה, וסביר להניח שבעוד כמה שנים מושג זה יעסיק מתכנני מבנים בעולם כולו. כיום, ישנם חידושים טכנולוגיים שמגיעים בדיוק בשל הסיבה הזו – שמירה והשגת נוחות תרמית במבנים, כמו דוגמת קיר מסך.

קירות מסך – טרנד שנוצר להשגת מראה יוקרתי, אך יצר נוחות תרמית על הדרך

קירות מסך מהווים טרנד גדול בעולם של בניית בניינים ציבוריים כיום. מדובר על טכנולוגיה שנועדה בעיקר על מנת לתת למבנה מראה יוקרתי וחדשני, אך על הדבר, קירות מסך הם כלי מעולה לשמירה והשגה של נוחות זו בבניין שאנו מתכננים. למעשה, מדובר במוצר ללא מרכיבים קונסטרוקטיביים העומד בפני עצמו ומאפשר לנו למעשה לשפר את המראה חיצוני של המבנה ולגרום לו להיות יוקרתי ומרשים. בנוסף, קירות המסך עשויים משני חומרים סופר חזקים ועמידים כמו אלומיניום וזכוכית, לכן רמת העמידות שלהם גבוהה, הסיכוי לבעיות וליקויים לאורך השנים קטן ואין צורך בפעולות ותהליכי תחזוקה מיוחדים.

מערכת לבידוד תרמי

מערכות לבידוד תרמי הן מערכות שנוצרו על מנת להגן על הקירות החיצוניים של המבנה, דבר שגורם לכך שלא נצטרך לבצע תיקונים במבנה לאורך הזמן. מערכת בידוד תרמי מסייעת לנו לשמור על נוחות תרמית במבנה, גם בחודשים החמים יותר של השנה.

קיימים פתרונות רבים נוספים כמו למשל קירות גבס תרמיים, תריסים מיוחדים, חלונות מיוחדים ועוד.

לסיכום, נוחות תרמית הפכה להיות חלק בלתי נפרד מתהליכי בנייה, שיפוץ ומתן שירותים אדריכליים לאנשים הנמצאים לפני או תוך כדי תהליך של שיפוץ ו/או בנייה. לפני שאתם בוחרים את הפתרון הטוב ביותר עבורכם ומשקיעים מאמץ בכך, חשוב לבחור יועץ או חברה מקצועית שזו ההתמחות שלה ואין ספק שתוכלו להנות ממגוון היתרונות שלה לאורך השנים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: