השקעות נדלן בחו"ל – ההזדמנויות המעניינות עבורכם

ניווט מהיר

האם חשבתם על השקעות נדלן בחול? אם אתם מתעניינים בעולם הנדל"ן ואת האפשרות הספציפית הזו הורדתם מהפרק, מדוע בעצם? האם זה נשמע לכם הרפתקני מדי? אז מסתבר שלא בהכרח! זאת, פשוט מאחר שיש לא מעט אנשים שעושים זאת ובהצלחה. הכנו למתעניינים בהשקעות נדלן בחול מדריך קצר, במאמר התמציתי הבא. תוכלו לחשוב עליו כמבוא לנושא השקעות נדלן למתחילים, בהקשר השקעות בחו"ל: 

 

נדלן בחול סיכונים מול הזדמנויות

השקעות נדלן בחול מציבות הזדמנויות לרווח משמעותי, לצד סיכונים שיש בכל השקעה. בין השאר, בשאלה איפה כדאי להשקיע בנדל"ן בחול, שהיא כמובן שאלה כבדת משקל. כרוחב האפשרויות, כך גם רוחב הסיכונים וגם האתגר המעשי של הבחירה. כל כיוון גיאוגרפי אפשרי, הוא עולם רחב בפני עצמו. הרי לערים ספציפיות, שכונות ואפילו רחובות מסוימים, יש אופי מיוחד משלהם והיבטים שונים לגבי השקעות נדל"ן בהם. לא כל שכן, מחד לגבי נכס ספציפי ומאידך לגבי מדינות. במקביל, זמין כיום מידע רב לגבי כל היבט כמעט שחשוב לכם לדעת, חלק ניכר ממנו בגישה ישירה דרך רשת האינטרנט. החל מתמונות של בתים ושכונות, דרך מידע חדשותי ואחר על המתרחש באותם אזורים, אופי האוכלוסייה, רמות פשיעה, מידע על תכניות עתידיות עבורו וכדומה. כך שהיכולת לחקור ולהשוות אפשרויות שונות של השקעות נדלן בחול, גדולה מתמיד. ובכל מקרה, בעת לקיחת משכנתא לקניית נכס להשקעה מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתא.

 

השקעות נדלן בחול – להשקיע חכם

כמו השקעות בארץ, גם לגבי השקעות נדלן בחול, תופסות כל התובנות החשובות והרגילות לגבי השקעה מחושבת. למשל: 

  • זה לא בנוי לשינויים מהירים – לזכור שנדל"ן איננו סוג נכס נזיל במיוחד. 
  • לא תמיד הערך עולה – לקחת בחשבון שמחירי נדל"ן לא תמיד עולים. 
  • זהירות משרלטנים! – להיזהר מעסקאות נדל"ן זולות במיוחד. לא פעם, מה שנראה זול באופן חשוד, אכן זול מסיבה לא לגיטימית. כך גם לגבי הבטחות שנשמעות מושלמות, לגבי נכס שבו תרוויחו ובגדול ובאופן בטוח במאה אחוז! אין דבר כזה. 
  • מודעות למגמות חשובות – לשם השקעות נדלן בחול, חשוב להבין את הסביבה שבה נמצא הנכס. אך חיוני לנסות ולהבין גם את המגמות שרואים בה. שימו לב, שהשקעות נדל"ן הן השקעות לטווח ארוך ומה שאתם רואים כיום באזור הנכס, בעוד שנה או שנתיים עשוי להיות שונה למדי. ניתן לעתים לקלוט זאת מראש, בכך שבוחנים את מגמת ההגירה באזור זה (שלילית או חיובית) ומנתחים ומנסים להבין, מדוע היא כפי שהיא. 

 

אוסטרליה כדוגמה מעניינת

יבשת אוסטרליה היא יעד אטרקטיבי עבור השקעות נדלן בחול. זאת, תודות לשילוב של גורמים שונים שמאפשרים קבלת תשואה טובה על ההשקעה. גורמים אלה כוללים בין השאר

  • מבחר אפשרויות רחב – הזדמנויות רבות עבור השקעות נדלן טובות מסוגים שונים, בערים ובאזורים יותר כפריים. 
  • יציבות – רכישת דירות באוסטרליה היא השקעה בשוק נדל"ן יציב, אשר נהנה ממדיניות ממשלתית מסייעת, בנושאים שמשפיעים עליו כגון הגירה.  
  • סוכנויות נדל"ן מקצועיות ומפוקחות – רגולציה גבוהה על ניהול עסקאות נדל"ן ופעילותן של סוכנויות אלה. לסוכנויות תפקיד רחב אפילו יותר מאשר בישראל. זאת, מאחר שעסקאות נעשות כמעט רק דרכן וכך גם ניהול הנכסים בהמשך.   
  • תרבות עסקית הוגנת – שמתבטאת גם בחוק וגם בשטח, בקרב האוכלוסייה.  
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: