ארטיק טבעי

ניווט מהיר

הרבה מאד אנשים בתקופה האחרונה מקפידים על צריכה של מאכלים בריאים שעשויים ממרכיבים במצבם הקרוב ביותר לטבעי ככל האפשר. יש מודעות גבוהה לכך שכל עיבוד או התעסקות עם המזון פוגעת בערכים התזונתיים שלו ובתרומה שלו לבריאות של הגוף ולכן יש הבנה שעדיף לצרוך כל מרכיב בצורה הטבעית שלו, ככל וזה מתאפשר. בנוסף לכל זה יש גם את הנושאים הבריאותיים אשר הפכו כבר מזמן לנחלת הכלל ולא מעט אנשים בכל הגילאים ובכל המצבים הבריאותיים עושים מאמץ לשמור על הבריאות, לאכול בריא, להתרחק מכמויות גדולות של סוכר, חומרים משמרים או צבעי מאכל וכל זה מתנקז לנושא של ממתקים, גלידות וארטיקים. היה זה רק עניין של זמן עד שאפשר יהיה להשיג ארטיקים טבעיים שלא מכילים את כל אותם מרכיבים שאנשים מעדיפים להימנע מהם.

 

מה כל כך מיוחד בארטיק טבעי?

כמובן שחשוב להבין את המושג טבעי בהקשר של מזונות שבכל זאת עברו תהליך עיבוד כזה או אחר. אין מדובר בארטיק טבעי מהבחינה שכך הוא מיוצר באופן טבעי אלא מדובר בארטיק שאין בו תוספים חיצוניים כמו מחזקי טעם או ריח, צבעי מאכל או חומרים משמרים. הארטיקים של Mojo למשל עשויים מתמציות או מחיות של פירות שנבחרו בקפידה על פי הבשלות המושלמת שלהם ולשם שמירה על אריכות חיי מדף הוכנסה לתערובת חומצת לימון – חומר משמר טבעי שבעזרתו מאכלים רבים יכולים להחזיק מעמד במשך הרבה מאד זמן. שוחרי בריאות ואוכל ללא תוספים אוהבים מאד את הארטיקים האלה והם הפכו פופולריים מאד בתקופה האחרונה. אפשר למצוא אותם לא רק במסעדות או בתי קפה אשר ממילא מציעים למכירה מזונות בריאים וטבעיים אלא גם בחנויות מכולת שמוכרות את הארטיקים הרגילים. כך מתאפשר ללקוחות לבחור איזה סוג של ארטיק הם מעדיפים לאכול והשליטה במה שנכנס לגוף שלהם נמצאת בידיהם.

 

התרומה לבריאות של ארטיקים טבעיים

שום מאכל או מרכיב לא נלקח כמובן מאליו כיום ואנשים בוחנים לעומק את רשימת המרכיבים על גבי כל סוג של מאכל או מזון. הם רוצים לדעת מה הם מכניסים לגוף, אילו מרכיבים יש בכל מה שהם אוכלים והורים רוצים גם להנחיל שגרה של אכילה בריאה ומאוזנת בקרב הילדים שלהם. לשם כך צריך להכיר לעומק את ההשפעות על הגוף של מרכיבים טבעיים וסינטטיים כאחד ועל בסיס ידע זה לקבל החלטות. במדינה חמה ולחה כמו ישראל הארטיקים הם ממתקים מרעננים ואהובים במיוחד וכיום כבר לא חייבים להתפשר על מרכיבים פחות בריאותיים שלא רוצים להכניס לגוף. הארטיקים והגלידות הטבעיים של מוג'ו מתאים לכל רגע ביממה וכל אחד, בכל גיל ייהנה מהם ויידע שהוא גם דואג לבריאות של עצמו ושל הסובבים אותו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: