וייפ: הכירו את הטרנד מלא העשן 

ניווט מהיר

וייפ זהו מזמן מושג מוכר לכל שכן, אנו רואים את הסיגריות האלקטרוניות בכל מקום, החל מהפיצוציות השונות ועד למקרים בהם בני נוער רבים משתמשים בהן ברחבי בית הספר. למעשה, וייפ במקורו נועד לשמש מעשנים אשר מנסים להיגמל מעישון סיגריות וסבורים כי עישון סיגריה אלקטרונית זהו הפתרון הכדאי עבורם, מאחר וכביכול מדובר בהחלפה של הרגל רע בהרגל אחר שהוא פחות רע. אז מה צריך לדעת על וייפ והאם עישון סיגריות אלקטרוניות באמת מזיק פחות מעישון סיגריות? על כך ועוד החלטנו להסביר לכם במהלך כתבה זו.

 

מה זה וייפ בעצם?

עישון סיגריות מכילות ניקוטין ושאר חומרים ממכרים הגיע לשיא הפופולריות שלו במהלך מלחמת העולם השנייה. מאז ועד היום, אנשים רבים נוהגים לעשן סיגריות, אם כי ידוע שהרגל זה מעלה את הסיכון למחלות סרטניות, פוגע משמעותית בבריאות חלל הפה, פוגע קשות בלב, במערכת הנשימה והיד עוד נטויה. לשם כך, המציאו את הסיגריה האלקטרונית הידועה בתור וייפ, כאשר הרעיון המרכזי הוא להפסיק לעשן סיגריות מבלי באמת לוותר על פעולת העישון. 

 

מה ההבדל בין וייפ לסיגריה רגילה?

סיגריה אלקטרונית היא בעצם מוצר אותו מעשנים על ידי אידוי. למעשה, מדובר על מכשיר חשמלי, ממנו שואפים טבק על פי פעימות, כאשר כל פעימה בעצם מדמה שאיפה מהסיגריה. סיגריה אלקטרונית מגיעה במגוון רחב מאוד של אפשרויות, ניתן למצוא אותה בכמות 300 פעימות ואפילו בכמות של 2000 פעימות, כמובן תלוי בסוג הסיגריה האלקטרונית והדגם שלה. 

 

סכנות בריאותיות

על אף שהדעה הרווחת הייתה נגדית לגמרי במשך תקופה ארוכה מאוד, חשוב מאוד להדגיש כי סיגריות אלקטרוניות וסיגריות אלקטרוניות חד פעמיות למיניהן גם הן מזיקות לבריאות, מאחר ואלו מכילות ריכוז גבוה של ניקוטין ושאר חומרים כימיים שונים וממכרים מאוד עבור גוף האדם. אולם, במקרים בהם המעשן מבין את הסכנות הכרוכות ומבצע החלטה מושכלת, בוודאי יש יתרונות רבים לעישון סיגריה אלקטרונית, כמו למשל העובדה כי מדובר על איוד ולא באמת על עישון, כך שאין ריח כלפי חוץ והדבר לא באמת מפריע לסובבים או מסכן אותם בעישון פאסיבי. במידה ואתם סקרנים לגבי שאר ההבדלים ומעוניינים לדעת עוד בנושא של סיגריות אלקטרוניות וכל היוצא בכך, מומלץ מאוד לבקר ב-aboody.co.il.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: