דרישות הבטיחות של עבודות בגובה – הנה מה שאתם צריכים לדעת

ניווט מהיר

המעבר למבני מגורים גבוהים יותר שאופייני לחברה המודרנית בה אנו חיים, העלה את הצורך באנשי מקצוע של. את העבודות האלו ניתן לבצע עבור מספר מטרות שונות, החל מאיטום ועד לשיקום ושיפוץ מבנים שונים. אולם, יעילים ומקצועיים ככל שיהיו, עובדים מקצועיים של עבודות בגובה לא יוכלו לבצע את עבודתם בצורה הנכונה ללא הכשרה מתאימה מטעם החברה, כזו אשר תאפשר להם לעבוד על פי נהלי הבטיחות הנדרשים. בעוד כי סיכונים תמיד קיימים, בהחלט ניתן למגר אותם ולשמור על בטיחות העובדים על ידי מעקב אחר מספר דגשי בטיחות חשובים. אז מה חשוב לדעת כאשר מדובר על תחום זה, ומהן תקנות הבטיחות החשובות? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות. 

 

עבודות בגובה – מהן הסכנות הטמונות בדבר?

כאשר מדובר על ביצוע עבודות בגובה, חשוב מאוד להדגיש כי קיימים הרבה מאוד סיכונים הכרוכים בדבר – אחרי הכל, מדובר על עבודות המבוצעות בגובה רב. אולם, מעבר לסכנה הנשקפת לחיי אדם, קיימת גם סכנה ממשית של גרימת נזק לציוד וכלי עבודה שונים, פגיעה בסדר התקני של העבודה הרציפה ועוד. מאחר ואותם סיכונים ידועים לכל, במשרד העבודה החליטו להעביר תקנות בטיחות עבור פעילות מסוג זה, תקנות אשר במסגרתן, כל אדם שמבצע עבודה בגובה שעולה על 2 מטרים, יהיה מחויב לעבור הסמכה מקיפה ואישור מטעם המשרד לשם כך.

 

איך עובדת ההסמכה?

במסגרת ההסמכה של עבודות אלו, משרד התמ"ת מפעיל קורסים שונים, כאשר אותם קורסים בעצם מהווים את ההסמכה הנדרשת עבור עבודה בגובה והם מועברים בהרבה מאוד מוסדות לימוד שונים. אולם, חשוב מאוד לציין כי לפני שאתם נרשמים לקבלת הסמכה עבור עבודה בגובה, עליכם לוודא כי המוסד שבו תבצעו את לימודיכם הוא אמין ומוכר למשרד התמ"ת.

 

שורה תחתונה

עבודות בגובה הן מאוד חשובות לנוכח הבניינים הגבוהים שנבנים בימינו, אך הן גם מאוד מסוכנות. זוהי בדיוק הסיבה שכל איש מקצוע שמעוניין להתעסק בתחום זה יהיה חייב לעבור הסמכה מקיפה. במידה ותרצו לקרוא עוד תוכן איכותי באשר לנושא זה וכל הקשור אליו, מומלץ מאוד לבקר באתר alcon.co.il.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: