רצפת בטון מוחלק – כל מה שחשוב לדעת 

ניווט מהיר

כאשר אנו עוסקים בעיצוב בית, אחד האלמנטים החשובים ביותר יהיה האופן בו נבחר את החיפוי לרצפה שכן, כולם מכירים כבר את כל האפשרויות הסטנדרטיות הקיימות של ריצוף על ידי שימוש במרצפות בסוגים שונים או לסירוגין, על ידי חיפוי בפרקט, אם כי רצפת בטון מוחלק עשויה להיות אחד הפתרונות הטובים ביותר בשל כל היתרונות הטמוני בעניין. אז מדוע מומלץ לבחור דווקא רצפת בטון מוחלק, איך זה עובד ומה עוד צריך לדעת על נושא זה? בכתבה זו החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על נושא זה וכל היוצא בכך.

 

מה זה בכלל רצפת בטון?

לפני שאתם מחפשים אחר פתרונות בטון יעילים כדוגמת מיקרוטופינג, הרי שקודם לכן עלינו להבין בדיוק מהו בטון מוחלק. למעשה, הבטון נחשב לחומר חזק ועמיד מאוד, וזוהי הסיבה העיקרית מדוע משתמשים בו במסגרת יציקת התקרה, הקורות התומכות, הרצפה ועוד. בשנים האחרונות, החל שימוש מסיבי של בטון עבור צרכים אדריכליים ולרבות עבור עיצוב הבית. בדרך כלל נערך שימוש בבטון שנהוג להוסיף לו אבקת פיגמנט, כאשר את הבטון האדריכלי הזה אפשר ליישם בהרבה מאוד צורות שונות, כמו למשל חיפוי עבור הרצפה. ובכן, אחת משיטות היישום הפופולריות ביותר בשנים האחרונות היא בטון מוחלק. יציקה מסוג זה מתבצעת אך ורק על רצפת המבנה, כאשר לאחר יציקתו של הבטון, רגע לפני הייבוש, נהוג לעבור על הבטון עם מכונה ייעודית הקרויה "הליקופטר". מכונה זו גורמת לליטוש הבטון לצד יצירת דוגמאות והחלקתו, כך שיהיה ניתן ליהנות מתוצר איכותי ברמת גימור חסרת כל פשרות לצד מראה אסתטי, יפה ונעים מאין כל שיעור. 

 

איפה נהוג להשתמש בבטון מוחלק?

  • עבור חללי פנים – בחירת חיפוי הרצפה בתוך הבית מביאה איתה משמעות אדירה באשר לעיצוב החלל שכן, הרצפה מביאה את טון הבסיס, כך שבחירת החיפוי הטוב ביותר בהחלט תוכל לשדרג כל חלל פנים באשר הוא.
  • עבור חללי חוץ – חוזקו בטון מוחלק לצד עמידותו מול תנאי מזג האוויר השונים הופכת אותו לבחירה המושלמת כאאשר אתם מחפשים אחר פתרונות חיפוי חוץ. 
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: