רצפת בטון – איך בוחרים וכל מה שצריך לדעת

ניווט מהיר

שיפוץ או בניית בית זהו תהליך שמחייב קבלת החלטות משמעותיות למדי, כאשר אותן החלטות בהרבה מאוד מקרים ילוו אתכם גם לאורך שנים רבות. למעשה, בחירת הריצוף הנכון היא אחת מהבחירות האלו, כאשר בחירת רצפת בטון תלויה במספר היבטים, אותם תצטרכו לקחת בחשבון עוד בשלבים המוקדמים של תכנון השיפוץ או הבנייה. אז איך אפשר לבחור רצפת בטון לבית, ומה עליכם לדעת לפני כן? ובכן, בכתבה זו, נסביר לכם כל מה שחשוב לדעת על בחירת ריצוף זה וכל היוצא בכך.

 

רצפת בטון לריצוף הבית

לפני שתחפשו אחר פתרונות ריצוף איכותיים כפי שתוכלו לעשות בעת ביקור באתר frp.co.il, חשוב מאוד לציין כי בדרך כלל, ריצוף הבית מתבצע דווקא בשלבי הבנייה האחרונים, אך הוא אמור להיבחר עוד בשלבים המוקדמים, זאת מאחר ומדובר על חלק אינטגרלי מהטון העיצובי. לפני שאתם מניחים את הריצוף ובוחרים רצפת בטון, עליכם לוודא כי כל המערכות שעוברות ברצפה כמו מערכות החשמל או מערכות האינסטלציה הן תקינות לגמרי שכן, לאחר שביצעתם את הריצוף הגישה אליהן תהיה קשה הרבה יותר ולעיתים גם תסב נזק לריצוף. 

 

אז איך בוחרים ריצוף?

כעת הגיע הזמן להבין איך לבחור ריצוף בצורה הנכונה. לכך קיימים מספר פרמטרים עיקריים. בראש ובראשונה, חשוב מאוד לקחת בחשבון את התקציב שלכם. פרקט למינציה למשל הוא פתרון זול ונוח, אך מנגד, רצפת בטון היא פתרון הרבה יותר יוקרתי, שנחשב להרבה יותר יפה ואיכותי. נוסף על כך, חשוב מאוד לחשוב על סגנון הריצוף שישתלב בצורה הכי טובה עם הסגנון העיצובי של שאר הבית, וכמובן בהתאם לאורח החיים שלכם והמצב המשפחתי שלכם. לדוגמא, משפחות עם ילדים קטנים או מספר בעלי חיים תמיד יצטרכו לבחור ריצוף חזק ועמיד יותר, זאת מאחר ובמקרים כאלו הסיכויים לחבלות ושריטות הם הרבה יותר גבוהים. חשוב גם להיערך מראש עם אישורים. רצפת בטון אינה בעייתית כאשר מדובר על בית פרטי, אך במקרים בהם מדובר על בניין דירות בהחלט תצטרכו אישור מטעם קונסטרוקטור של המבנה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: