דגשים חשובים לפני תכנון בית פרטי

ניווט מהיר

 תכנון בית פרטי זהו תהליך ארוך מאוד שכולל הרבה תוכן ופרטים, כאשר עליו ממונה האדריכל שתבחרו שיהיה אחראי על כל הפרויקט. כאשר מדובר על פרוייקט כזה, תכנון אדריכלי נכון הוא חלק בלתי נפרד מביצוע תכנון הבנייה בצורה הנכונה שכן, בהינתן תכנון נכון תוכלו לייעל ולזרז את כל תהליך הבנייה וכן גם למנוע טעויות קריטיות שעלולות לעכב אתכם. אז מה צריך לדעת לפני שמתחילים בפרוייקט גדול כזה? בכתבה זו החלטנו להסביר לכם.

 

שלבים של תכנון בית פרטי

  • בירור המצב לעומק – כאשר אתם בוחרים אדריכל שיסייע לכם עם תכנון בית פרטי, אותו איש מקצוע יצטרך לנקוט במספר צעדים שיוכלו לסייע לו להתחיל את תכנון הפרויקט על הצד הטוב ביותר. עליו להגיע אל השטח עליו עתיד להיבנות הבית שלכם, לבחון את תנאיו ולתעד אותם באופן ברור היטב עבור כל הפועלים שיהיו אחראים על תהליך הבנייה. כמובן שהתכנון האדריכלי אמור להיות מותאם למקום, כך שחשוב מאוד להתייחס לטופוגרפיה, למיקומי האוויר וכן גם למבנים הסמוכים שנמצאים בסביבה. ללא כל אותם פרטים וללא בחינה מעמיקה של האזור לפני תחילת הבנייה, הרי שלא תוכלו לבצע את הפרוייקט בצורה הנכונה.
  • היכרות עם הלקוח – לאחר שבחרתם אדריכל שיסייע לכם לצד משרד תכנון חשמל מומלץ, הרי שכעת עליכם להיפגש איתו על מנת שתוכלו להסביר לו בדיוק מה תרצו לראות בתהליך בניית הבית שלכם ומה נחוץ עבורכם שכן, הבית הפרטי החדש שאתם מתכננים לבנות הוא תמצית החלום שלכם – כך שתכנון שלו לפרטי פרטים נותן ביטוי מוחשי לכל רצונותיכם העמוקים ביתר, לרבות הטעם האישי שלכם. במסגרת פגישת ההיכרות, האדריכל יערוך עבורכם פרוגרמה מפורטת לאחר ריכוז כל הפרטים, כזו אשר תביא לידי ביטוי את החזון המשותף שלכם.
  • סקיצות ראשוניות – לאחר שני השלבים הראשונים, מגיע השלב של הסקיצות הראשוניות השלב בו הפרויקט מתחיל בשלב מלאכת התכנון בפועל. שלב זה כולל סיעור מוחין ודורש מכם יחד עם האדריכל שלכם יצירתיות רבה לצד דיוק שכן, זהו השלב שמתחיל להביא למציאות את החזון. 
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: