עיצוב מוצר רפואי

ניווט מהיר

כל מוצר שרואים על המדפים, ללא קשר לחנות או לתחום שאליו קשור המוצר עבר לא מעט שלבים לפני שהוחלטו החלטות רבות בנוגע אליו – מה יהיה הגודל של האריזה, איך תיראה התווית שעל הקופסה, האם יהיה מדובר בבקבוקון שיימכר בתוך קופסה או ישירות כך ללא אריזה נוספת, מה תהיה הצורה של האריזות החיצוניות ומה תהיינה המילים שייכתבו על התווית, על הקופסה ועל המדבקה עצמה. לכל התהליך הזה קוראים עיצוב מוצר וכך הדבר גם כאשר מדובר בעיצוב מוצר רפואי. כאשר מעצבים מוצר רפואי – תרופה, אביזר או כל דבר אחר יש חשיבות גבוהה מאד למידע שיכלול העיצוב ולצורת ההנגשה שלו.

 

החשיבות הקפדה על עיצוב מוצר רפואי

לכל מוצר יש את האופן שבו הוא צריך להיראות גם על מנת להימכר כפי שמצפים ורוצים וגם על מנת להיות קשור לתחום ספציפי זה או אחר. כך הדבר גם עם מוצר רפואי. משרד לעיצוב תעשייתי יהווה חלק בלתי נפרד מהתהליך של ייצור ועיצוב מוצרים מכל תחומי החיים ולכן חשוב מאד להכיר משרדים כאלה ולפנות אליהם על פי הצורך. יש משרדים שמתמחים בתחומים ספציפיים ויש כאלה שמציעים שירות של עיצוב לכל מוצר מכל תחום, לרבות מוצרים רפואיים. במשרד זה יעבדו אנשי מקצוע מעולמות מגוונים וכך יתאימו לכל מוצר רפואי את העיצוב והמראה המתאים לו.

 

למה צריך לעצב את המוצר

לעצם העיצוב יש כמה תפקידים ומטרות. ראשית, צריך להיות ברור ומובן מהו המוצר, למה הוא משמש, מי יכול או צריך ליטול ממנו וכמובן שצריכות להופיע גם התוויות נגד או אזהרות. שנית, בעולם עסקי תחרותי מאד כל חברה (ובכלל זה חברות רפואיות) רוצה וצריכה לעשות מאמצים על מנת שהמוצרים שלה יהיו אלה המועדפים על ידי הלקוחות והצרכנים. מכאן שהמוצר שלה צריך להיות מעוצב היטב, בצורה ידידותית וברורה והיא תשקיע בכך לא מעט מאמצים על ידי שכירת השירותים של אנשי מקצוע מנוסים בתחום של עיצוב מוצר בכלל ועיצוב מוצר רפואי בפרט.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: