אחוזי נכות איבוד שליטה בסוגרים ביטוח לאומי

ניווט מהיר

המוסד לביטוח לאומי בודק היטב ולעומק כל בקשה או תביעה לקבלת אחוזי נכות, זאת על מנת לוודא שבאמת רק מי שזכאי להם יקבל אותם ויפיק תועלת מההטבות שמתלוות אליהם מטעם כלל גופי המדינה. כאשר בוחנים את האפשרויות לקבל אחוזי נכות צריך להסתכל על התמונה הכוללת, שכן במקרים רבים זה מה שיעשו עובדי המוסד בעת שיבחנו לעומק מקרה זה או אחר. אמנם ישנה רשימה מאד ארוכה של מגוון מצבים רפואיים ובתוכם אפשר למצוא הרבה מאד דוגמאות לפעולות שגרתיות שעל פי אופן הביצוע של אותו אדם יוחלט אם הוא זכאי או לא.

 

האם אי שליטה בסוגרים מזכה?

חשוב מאד להבין שבכל מקרה כל תביעה או בקשה נבחנת לגופה וגם איבוד שליטה בסוגרים הוא מצב מאד כללי שיכולים להיות לו כמה דרגות חומרה או הופעה של תופעות לוואי. למשל תופעה זו יכולה להגיע באופן טבעי כחלק מהזדקנות. בנוסף לכך יתכן ואותו אדם עבר איזושהי פרוצדורה רפואית אשר בגינה הוא איבד את השליטה בסוגרים. במקרה זה חשוב לפנות במקביל גם אל עורך דין רשלנות רפואית שיסייע במיצוי זכויות ויבדוק לעומק מה בדיוק קרה. נושא זה אינו סותר את הטיפול במקביל בקבלת אחוזי הנכות בגין איבוד השליטה בסוגרים.

 

המשמעות של קבלת אחוזי נכות

כאשר אדם זה או אחר מקבל אחוזי נכות מהמוסד לביטוח לאומי יש בכך הכרה שאין הוא מסוגל לקיים אורח חיים רגיל ושגרתי, שכן יש לו מצב רפואי שמונע זאת ממנו ומפריע לו לבצע פעולות. המדינה מתחשבת באנשים אלה בצורת מתן הטבות או הקלות במיסים ולכן הדיוק במתן אחוזי הנכות הנכונים חשוב ומהותי. כך אפשר להתנהל מבחינה כלכלית בצורה טובה ונוחה יותר ויש הקלה גדולה בידיעה שהמדינה מבינה שהמצב הרפואי מאתגר ונדרשת כאן עזרה, גם אם לא מדובר בעזרה פיזית אלא בעזרה כלכלית. עורכי דין מנוסים ומקצועיים יכולים תמיד לסייע למצות זכויות סוציאליות ומומלץ לקבל מהם ייעוץ פרטני.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: