התמכרות לאופיאטים – סוגי התמכרות מהקשים ביותר

ניווט מהיר

התמכרות לאופיאטים מהווה סכנה גדולה עבור אלו המצויים תחת אותה התמכרות נוראית וכן גם עבור משפחותיהן שכן, מדובר על סוגי התמכרות מהקשים ביותר אשר אדם יכול להיות מתון אליהם, כאשר תהליך הגמילה הוא קשה באופן בלתי יתואר גם הוא. משככי כאבים כאלו, המכונים גם בשם "נרקוטיקה", משפיעים במהירות על הקולטנים במוח ומשככים את הכאבים להם נתונים המטופלים שמקבלים אותם במהירות ויעילות רבה, זאת לצד יצירה של מעין תחושת אופוריה, רפיון שרירים והפגת מתחים – וזוהי הסיבה העיקרית מדוע חומרים אלו כל-כך ממכרים. אז איך מתמודדים עם התמכרות לאופיאטים, כיצד היא באה לידי ביטוי ומה עוד צריך לדעת על נושא זה? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות.

 

סוגי התמכרות שונים לאופיאטים – גורמים להתמכרות

בעת בה אנו מדברים על סוגי התמכרות שונים, לרבות התמכרות לאופיאטים – חשוב מאוד לציין כי קיימים מספר גורמים להתפתחות של התמכרות קשה זו:

  • סבילות – משככי כאבים ותרופות שונות ממשפחת האופיאטים מפתחים מעין הרגל צריכה בקרב הגוף, כך שהגוף מתרגל לנוכחותו של החומר לאט-לאט, עד למצב בו הוא ידרוש כמות גדולה יותר על מנת להגיע לאותו אפקט שהופך כבר להיות נחוץ. זו בדיוק הסיבה שאותם משככי כאבים וכן גם סמים אחרים מפסיקים להשפיע אחרי תקופה מסוימת שכן, יידרש מינון גדול יותר על מנת לקבל אפקט דומה, אם כי אותו מינון עלול להסתיים במוות בהרבה מאוד מקרים.

  • פיתוח תלות – לאחר שההתמכרות החלה, הגוף מתחיל לפתח תלות בחומרים אלו, כאשר מדובר על תלות קשה אשר נחשבת לאחד מהסוגים הקשים ביותר כאשר אנו מדברים על סוגי התמכרות שונים. במסגרת אותה תלות, גמילה ממשככי כאבים נחשבת לקשה באופן בלתי יתואר, מאחר והיא מביאה איתה תסמינים קשים מאוד, החל מכאבים פיזיים ועד לתחושות נפשיות כדוגמת דיכאון, חרדות, תחושה רעה כללית ועוד. חשוב מאוד לציין כי מאחר ומדובר על סוגי התמכרות כאלו חמורים, אין להפסיק ליטול תרופות ממשפחת האופיאטים בבת אחת שכן, חשוב מאוד למתן את המינון בהדרגה ובהדרכתו של רופא. 
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: