צמחי מרפא למען איכות חיים טובה יותר

ניווט מהיר

עוד משחר ההיסטוריה, צמחי מרפא היו אלו אשר סייעו לאדם להתגבר על מגוון רחב מאוד של בעיות רפואיות שונות. אולם, גם בעידן המודרני, בו הרפואה המערבית היא זו שמכתיבה את הטון, ייתכן כי הטיפול על ידי צמחי מרפא יהווה תמיכה נהדרת לטיפול הרפואי המודרני, זאת בעוד כי צמחי מרפא לעיתים יכולים לסייע משמעותית לתהליך ההחלמה ואף גם להאיץ אותו – כמובן תלוי במקרה ובמטופל. אז אילו צמחי מרפא כדאי לכם להכיר ומה הם היתרונות של השימוש בהם? על כך ועוד החלטנו להסביר לכם במהלך כתבה זו.

 

ברפואה הסינית

אחד מענפי הרפואה האלטרנטיבית המוכרים ביותר הוא ענף הרפואה הסינית, כאשר מדובר בעצם על תורת רפואה קדומה עתיקת יומין, כזו אשר פותחה עוד לפני אלפי שנים. הידע שנצבר במסגרת הרפואה הסינית לאורך כל ההיסטוריה האנושית הוא רב מאין כל שיעור ואין הדבר מפתיע כי גם בימינו, ניתן לראות השפעה של רפואה סינית במרכזים רפואיים בכל רחבי תבל. במסגרת הטיפול ברפואה הסינית, השימוש של צמחי מרפא והתאמתם למען פיתרונות על בעיות רפואיות שונות נחשב נפות למדי, כאשר השלב הראשון והחשוב ביותר בעריכת הטיפול המדובר הוא האחבון – תהליך אשר בדרך כלל נמשך בין חצי שעה לשעה. במסגרת אבחון, המטפל יבדוק דופק, לשון, יערוך בדיקה פיזית וכן גם תשאול מעמיק. לאחר מכן, המטפלים מתחילים לרקוח פורמולה אשר משלבת צמחי מרפא, כאשר המרכיב הדומיננטי הוא צמח הנקרא "קיסר", זאת בעוד כי השילוב בין הצמחים האלו נועד לשפר בצורה מקיפה את בריאות הגוף והנפש כאחד ולא רק לענות על הבעיה שלשמה הגיע המטופל באופן נקודתי.

 

היתרונות של צוף

בעת בה אנו מדברים על שימוש בצמחים ברפואה, חשוב לציין כי צוף צמחים מביא איתו לשולחן יתרונות רבים:

  • התאוששות עבור ספורטאים – דבש ידוע בתור היותו חומר גלם אשר כולל יחס אידיאלי בין כמויות הגלוקוז לפרוטוקוז. למעשה, מאחר והדבש ניחן בתכונות אלו, מדובר על חומר שבעת צריכתו ניתן ליהנות מתהליך ספיגה איטי והדרגתי במיוחד ולכן דבש נחשב למקור אנרגיה כל כך טוב. למעשה, בעקבות סגולות אלו, צריכת דבש מביאה ליתרון משמעותי בקרב ספורטאים שכן, מדובר על צריכה אשר מאפשרת התאוששות טובה יותר לאחר פעילות גופנית.

 

  • צמצום שיעול של תינוקות – על פי הוראות משרד הבריאות העדכניות ביותר, חל איסור בכל תוקף לתת לתינוק שגילו פחות משנה דבש. אולם, מעל גיל זה, הוכח כי כפית דבש יכולה להיות אחת האפשרויות היעילות ביותר כאשר מדובר על תרופות סבתא למען עצירת או צמצום שיעול בקרב תינוקות. על כן, במידה ואתם מעוניינים להעניק לילד הקטן שלכם שינה נעימה ורצופה, ייתכן כי כפית דבש תהיה המפתח.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: